Kredīts mājas iegādei

Senatnē katrs savu māju vai būdiņu cēla pats vai ar kāda minimālu palīdzību, taču mūsdienās, vairākos gadījumos uzcelt māju pašam sanāk dārgāk nekā to iegādāties, kā arī mājas celtniecība prasa daudz laika un darba ieguldījuma, ko mūsdienu straujajā dzīves ritmā ne visi var atļauties.

Kredīts mājas iegādei, ļauj tikt pie sava mājokļa gandrīz vai ikvienam, turklāt tā noformēšana neprasa daudz laika. Lai saņemtu kredītu mājas iegādei, jums obligāti nav jābūt kādam citam nekustamajam īpašumam, ko norādīt, kā ķīlu, jo daudzi aizdevēji, kā nodrošinājumu ļauj norādīt arī jauno māju, kuru esat nolēmis iegādāties.

Pieteikties kredītam mājas iegādei

Pieteikt kredītu

Klikšķini šeit, lai apskatītu hipotekāros kredītus mājokļa iegādei!

Lai iegādātos māju vai jebkādu citu mājokli, lielākajai daļai ļautiņu jāņem hipotekārais kredīts. Kredītu mājas iegādei varat saņemt jebkurā bankā, kā arī pie nebankukredītdevējiem. Hipotekārais kredīts, protams, ir tāds kredīts, kas tiek galvots ar nekustamā īpašuma (bieži arī iegādātā īpašuma) ķīlu. Šajā rakstā apskatīsim aktuālākos jautājumus, kas saistās ar kredītu mājas iegādei.

Vajadzētu atcerēties, ka lai saņemtu kredītu jums:

  • Jābūt sasniegušam vismaz 18 gadu vecumu,
  • Jāsaņem regulāri ienākumi, kurus varat pierādīt ar bankas konta izrakstu vai VSAA izziņu.

Kredītus mājas iegādei izsniedz gan banku, gan nebanku aizdevēji un piedāvājumu klāsts ir visai liels, tā kā atliek vien izvēlēties sev piemērotāko.

Mājas novērtējums

MājoklisNoformējot kredītu, aizdevējs pieprasa nekustamā īpašumu novērtējumu īpašuma, ko norādīsiet, kā ķīlu. Pirms novērtējuma veikšanas ir vērtīgi pārliecināties kādus vērtētājus atbalsta jūsu izvēlētais aizdevējs, kā arī vai aizdevējs pats nepiedāvā veikt novērtēšanu, jo šādā veidā, jūs izvairīties no problēmām, kas varētu rasties, ja aizdevējs neuzticētos jūsu veiktajam novērtējumam.

Parasti hipotekāro kredītu atmaksas termiņi ir līdz pat 30 gadiem, līdz ar to, nosakot lielāku atmaksas termiņu, jums ir iespēja samazināt savu ikmēneša maksājumu tik ļoti, ka tas nerada gandrīz vai nekādu finansiālo slogu un kredīta esamību jūs pat nejūtat.

Lai izvēlētos jums izdevīgāko aizdevuma atmaksas termiņu, kā arī noskaidrotu savas izredzes saņemt kredītu, lielākā daļa aizdevēju piedāvā bezmaksas finanšu un juridisko konsultāciju, kas ļauj labāk izprast gan savu finansiālo stāvokli, gan arī visus kredīta noteikumus.

Kas jāzina par kredītu mājokļa iegādei

Mājokļa kredīts

  • Nolikto atslēgu princips – Tas ir, ja kāds kredītu nespēj atdot, viņš vai viņa var atdot bankai īpašumtiesības un izvairīties no jebkādām citām saistībām ar banku. Sociālais ieguvums – mazāk to ļaužu, kam būs jāiziet cauri bankrota procedūrai. Savukārt bankas izsakās skeptiski par šo likumprojektu.
  • Mājas kredīta papildizmaksas – kredītu saņemot, būs jāsamaksā komisijas nauda par tā noslēgšanu. Tā parasti ir 1-1.5% apmērā. Tāpat jārēķinās ar zemesgrāmatas ierakstu, vērtēšanu, mērīšanu (mājas gadījumā). Kredīts mājas iegādei var maksāt visnotaļ sālīti, tādēļ jārēķinās ar zināmiem ietaupījumiem, ne tikai pirmās iemaksas segšanai, bet arī visām šīm formalitātēm.
  • Pirmās iemaksas atbalsts – bankas finansē tikai līdz 90% no mājokļa vērtības, visbiežāk – 85 vai 80 procentus. Valsts cenšas atbalstīt ģimenes ar nepilngadīgiem bērniem, piedāvājot galvot pirmo iemaksu. Galvojuma apmērs atkarīgs no bērnu skaita ģimenē.
Pieteikties kredītam jau tagad

Pieteikt kredītu

Visizdevīgāk kredītu mājas iegādei saņemt būs bankās, taču arī nebankukredītdevēji var palīdzēt. Dažos gadījumos bankas atsaka kredītu, piemēram, sliktas kredītvēstures dēļ, savukārt nebanku kredītdevēji var būt pretimnākošāki, protams, ja jūs dodat kādu nodrošinājumu. Protams, ka gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem kā nodrošinājums var kalpot arī iegādājamā māja un zeme.

Ja meklējat kredītu “mājas iegādei”, tad, visticamāk, jums jau padomā kāds objekts, taču varbūt izdevīgāk ir uzbūvēt pašiem savējo? Ir pieejami arī kredīti mājas būvniecībai un Jums atliek izvēlēties sev piemērotāko kredītu! Mājokļa iegāde ir kā svētki visai ģimenei un lai šie svētki turpinātos arī pēc vairākiem gadiem, pirms aizņemšanās rūpīgi apsveriet vai aizdevums neradīs jums pārāk lielu finansiālo slogu un vai varēsiet to atdot.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.