Kredīts mājokļa iegādei

Mājokļa iegāde ir liels un svarīgs notikums, kuram nopietni jāgatavojas un par kuru daudz jādomā. Hipotekārais kredīts ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu, kura var būt arī īpašums, ko gatavojaties iegādāties vai būvēt. To parasti piešķir uz laiku no 10 līdz pat 40 gadiem, tādēļ tas ir ilglaicīgākais privātpersonai pieejamais kredīts.

Saņemt kredītu mājokļa iegādei

Saņemt kredītu

Ir svarīgi pieteikties internetā atbildīgi! Pieteikšanās internetā dod iespēju salīdzināt un aizņemties izdevīgāk!

Hipotekārais kredīts

Hipotekārais kredīts ir jebkurš šāda veida kredīts, tā, piemēram, dažas bankas un nebanku kredītdevēji piedāvā arī hipotekāro kredītu, kas paredzēts, piemēram, mācību maksas segšanai vai citiem lielākiem izdevumiem, piemēram, investīcijām. Parasti gan hipotekārais kredīts saistās ar ieiešanu pusmūžā, sākot domāt par savu pirmo īsto mitekli.

Būtiskākais, ko der zināt, ņemot kredītu mājokļa iegādei

  • Vienmēr nepieciešama pirmā iemaksa. Patērētāju tiesību aizsardzības centra noteiktais minimums ir pirmā iemaksa 10% apmērā;
  • Kredīta summa svārstās no 50 līdz 90% no īpašuma tirgus vērtības;
  • Hipotekārais kredīts saistās ar daudzām papildus izmaksām – sākot ar 70 eiro par kredīta noformēšanu, ap 100 eiro par mājokļa vērtēšanu, zemesgrāmatas nodevas, īpašuma apdrošināšana, notāra izmaksas, dokumentu sastādīšanas izmaksas, u.t.t. Ar šiem un vēl citiem, piemēram, pārvākšanās izdevumiem jārēķinās, pirms ņem hipotekāro kredītu;
  • Rūpīgi jāapsver procentu likmes veids (mainīgā vai fiksētā);
  • Ir noderīgi pārbaudīt, kādas procentu likmes pieejamas tajā vai citā valūtā;
  • Kredīta ikmēneša maksājuma summai nevajadzētu pārsniegt 30-40% no jūsu ģimenes ikmēneša ienākumiem;
  • Ikmēneša ienākumi tiek aprēķināti arī ņemot vērā citus ienākumus (pabalsti, ieņēmumi no komercdarbības, īres samaksa, u.t.t.);
  • Bankas vai kredītdevēja konsultācijas par šādiem jautājumiem nemaksā neko. Uzzināt to, vai jums tiks piešķirts hipotekārais kredīts, kā arī saprast dažādus provizoriskus skaitlus jūs varat bez maksas.
  • Protams, ņemot kredītu uz ilgāku laiku, ikmēneša maksājums būs mazāks, bet procenti – lielāki, un otrādāk. Tāpat pievērsiet uzmanību maksājumu grafika veidam. Izdevīgāks, taču grūtāk “pavelkams” ir dilstošais maksājumu grafiks.
Pieteikties kredītam lētāk

Pieteikt kredītu

Vairākums cilvēku labi zina kāda varētu izskatīties viņu sapņu māja un bieži iedomājas par to, kāda varētu būt dzīve tajā, taču parasti visi sapņi pārtrūkst brīdī, kad sākas runas par finansēm.

Lai gan finanšu krīze ir beigusies un ekonomiskā situācija valstī uzlabojusies, cilvēkiem sapņu māju iegādei naudas vēl nepietiek, turklāt lielai daļai Latvijas iedzīvotāju nākas dzīvot īrētās mājās vai dzīvokļos, kas patiesībā ir finansiāli ļoti neizdevīgi.

Viens no veidiem, kā tik pie savas sapņu mājas jau šodien ir kredīts mājokļa iegādei. Šis kredīts ir īpaši izdevīgs cilvēkiem, kuri nav apmierināti ar savu līdzšinējo mājokli un jau sen sapņo par ko jaunu, kā arī tiem, kas dzīvo īrētos īpašumos, jo ikmēneša kredīta maksājumi būtu jāmaksā gluži tāpat, kā ikmēneša īres maksājumi, taču jūs būtu šī īpašuma saimnieks un varētu to izmantot pēc savām vēlmēm, nevienam par to neatskaitoties.

Kur aizņemties kredītu  mojokļa iegādei

Aizņemieties kredītu mājokļa iegādei šeit – ātrāk un lētāk!

Kredītu mājokļa iegādei izsniedz, gan banku, gan nebanku aizdevēji un jums ir iespēja izvēlēties izdevīgāko aizdevēju, salīdzinot to piedāvātos kredīta nosacījums.

Noformējot kredītu mājokļa iegādei, jūsu jauniegūtais īpašums kalpos kā ķīla jeb garantija, ka jūs šo aizdevumu atmaksāsies, kas nozīmē, ka cita ķīla nav nepieciešama.

Ar kredītu mājokļa iegādei, sapņus var pārvērts realitātē, taču ir svarīgi izvērtēt jūsu iespējas kredītu atmaksāt un izvēlēties tieši jums piemērotākos kredīta nosacījumus.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.