Kredīts nekustamā īpašuma iegādei

Kredīts nekustamā īpašuma iegādei ir veids, kā tikt pie sen kārotās mājas, dzīvokļa vai arī zemes, uz kuras celt savu sapņu māju. Piekritīsiet, ka nekustamā īpašuma cenas ir pietiekoši augstas un, lai sakrātu naudu jūsu izvēlētajam īpašumam ir nepieciešami vairāki gadi, vai pat gadu desmiti, taču ņemot kredītu nekustamā īpašuma iegādei, jūs to varat atļauties jau tagad.

Pieteikties kredītam nekustamā īpašuma iegādei

Pieteikt kredītu

Lai iekrātu kādu konkrētu naudas summu, jums daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nākas atlikt malā, ieskaitīt krājkontā vai kā citādi noglabāt, noformējot kredītu princips paliek tieši tas pats, ir jāveic ikmēneša maksājums, taču jums jau ir iespēja saimniekot kārotajā īpašumā.

Nekustamā īpašuma iegāde

Nekustamā īpašuma iegāde prasa daudz līdzekļu, kurus ne vienmēr tik viegli atrast. Privātpersonām, kas strādā algotu darbu, ir ļoti grūti atrast naudu, lai iegādātos nekustamo īpašumu – pārsvarā šim mērķim jāņem kredīts, kuru nodrošina vai nu ar jau esošu, vai iegādājamo nekustamo īpašumu – zemi, māju, dzīvokli. Šajā rakstā apskatīsim, ko der zināt, kad vēlaties saņemt kredītu nekustamā īpašuma iegādei.

Paņemot kredītu nekustamā īpašuma iegādei, visbiežāk to nodrošināsit ar īpašumu, kuru iegādājaties. Latvijā noteiktā minimālā līdzdalība ir 10%, tātad jāiekrāj vairāk nekā 10% no īpašuma vērtības, jo ar šāda kredīta pieslēgšanu saistās daudz papildizmaksu. Kredītu parasti noformē termiņā no 10 līdz 40 gadiem, visbiežāk gan aizņemas uz 20 līdz 30 gadiem, atkarībā pēc iespējām. Kad kredīts ir apmaksāts, tas pilnībā pieder jums, taču kredīta darbības laikā bankai ir tiesības uz jūsu īpašuma daļu, t.i., ja nepildat saistības, to iespējams no jums atsavināt. Kredīta procenti ir individuāli, taču sastāv no bankas uzcenojuma un parasti Euribor starpbanku kredītlikmes, kas pašlaik ir zema.

Kādā valūtā var saņemt kredītu īpašuma iegādei

Kredītu nekustamā īpašuma iegādei iespējams paņemt eiro un dolāros. Ir iespējams izvēlēties mainīgo vai fiksēto procentu likmi. Fiksētā likme var būt izdevīga laikā, kad starpbanku indeksi ir ļoti zemi, taču tā parasti ir augstāka par mainīgo likmi, jo bankas procentos ierēķina risku, ka notiks izmaiņas pasaules ekonomikā. Tāpat varat izvēlēties starp dilstošo un izlīdzināto maksājumu. Pirmais ļaus samaksāt kredītā mazāku summu, sākumā maksājot lielākus ikmēneša maksājumus, savukārt otrais maksājums būs stabils, taču ar ilgāku termiņu. Hipotekāro kredītu iespējams saņemt 2-4 nedēļu laikā kopš dokumentu iesniegšanas brīža.

Saņemt kredītu nekustamā īpašuma iegādei

Saņemt kredītu

Kredītu nekustamā īpašuma iegādei piedāvā vairāki gan banku, gan nebanku aizdevēji un to piedāvātie aizdevuma nosacījumi mēdz būt dažādi, tieši tāpēc pirms aizdevuma noformēšanas ir vērts salīdzināt kredītu izsniedzēju piedāvājums un izvēlēties jums atbilstošāko un izdevīgāko.

Salīdzinot kredītus nekustamā īpašuma iegādei, svarīgi pievērs uzmanību:
  • Minimālajai un maksimālajai kredīta summai – aizdevēju piedāvātās minimālās un maksimālās kredītu summas diezgan krasi atšķiras tieši tāpēc ir vērts izpētīt vai jūsu izvēlētais aizdevējs vispār piedāvā saņemt aizdevumu ar jums nepieciešamo naudas summu.
  • Minimālajam un maksimālajam atmaksas termiņam – aizdevumu atmaksas termiņi mēdz būt atšķirīgi, tāpēc vienmēr vajadzētu pārbaudīt vai aizdevējs piedāvā atmaksāt kredītu jūsu izvēlētajā termiņā.

Jebkura nekustamā īpašuma iegāde, izmantojot kredītu, ir lēciens nezināmajā. Patiesi – neviens, pat ne jūs pats nezināt, kas notiks rītdien, lai gan iespēja, ka kaut kas mainīsies krasi, ir diezgan maza. Tomēr ir pieejams pietiekami daudz informācijas, lai jūs varētu veikt pareizo izvēli, paņemot kredītu. Apbruņojieties ar pacietību un izpētiet tirgu, nosacījumus un vispār iegūstiet cik vien iespējams daudz informācijas, lai veiktu vispārdomātāko un izdevīgāko lēmumu ilgtermiņā.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.