Kredīts pirmā mājokļa iegādei

Ir svarīgi veikt atbildīgu soli un iegādāties mājokli, kas atbilst vēlmēm un vajadzībām. Taču kā to izdarīt? Ņemt kredītu vai īrēt, vai pirkt par pilnu summu un ko labāk izvēlēties?

Kredīts

Valsts galvojuma kredīts

Ja atbilstat nosacījumiem, tad šis ir labs variants. Ikvienam, kurš plāno iegādāties mājokli un kura apgādībā ir vismaz viens nepilngadīgs bērns, ir iespēja pieteikties bankas “Citadele” hipotekārajam kredītam ar valsts galvojumu. Taču arī tad, ja nepilngadīga bērna Jūsu apgādībā nav, varat pieteikties uz pavisam parastu hipotekāro kredītu, ko Jums nodrošina banka “Citadele” ar izdevīgiem nosacījumiem. Tas ir ātri, ērti un vienkārši, turklāt nosacījumi ir daudz izdevīgāki.

Kādas ir iespējas hipotekārā kredīta līguma slēgšanai pie bankas “Citadele”?

Jums ir divi varianti – finansējuma apmērs līdz 75% vai arī apmērā līdz 85% no ieķīlātā nekustamā īpašuma tirgus vērtības. Pirmajā variantā līgums tiek formēts ar ķīlas īpašuma nodošanas tiesībām. Tātad šis secinājums nozīmē, ka kredīts var tikt pilnībā dzēsts pret ķīlas īpašumu, ja rodas tāda nepieciešamība. Bet, ja izlemjat rīkoties citādi, tad zināt, ka otrais variants nenodrošina šādu iespēju.

Vai pirkt par pilnu summu?

Ja varat to atļauties – droši! Tomēr vispirms rūpīgi izskatiet tirgu. Kā arī izvērtējiet mākleru pakalpojumu kvalitāti, bieži vien lētāk sanākt pirkt tieši no īpašniekiem, bez starpniekiem.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.