Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Lai saņemtu kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, protams, nepieciešams nekustamais īpašums. Tas ir tieši tas pats, kas hipotekārais kredīts. Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu ietver sevī visus kredīta veidus, kurus ņemot aizņēmējam ir jāgalvo ar īpašumu. Tie var būt, piemēram, kredīts, kas paredzēts būvniecībai vai īpašuma iegādei, vai vienkārši kredīts par noteiktu naudas summu.

Saņemt kredītu pret nekustamo īpašumu ķīlu

Saņemt kredītu

Kā ķīla par šo aizdevumu var kalpot jums piederošs nekustamais īpašums, tai skaita zeme, kā arī īpašums, kuru vēlaties iegādāties. Izvērtējiet kredīta atmaksas iespējas!

Kas var saņemt kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu

Lai saņemtu kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu jums jābūt stabiliem ikmēneša ienākumiem un labai kredītvēsturei. Ja jūsu ikmēneša ienākumi nav pietiekoši lieli, lai saņemtu šo aizdevuma veidu, jums tiek dota iespēja saņemt aizdevumu kopā ar dzīvesbiedru, bērniem vai vecākiem. Šādā gadījumā banka vērtēs jūsu kopējos ienākumus. Ir svarīgi, lai kredīta ikmēneša maksājumi nepārsniegtu 40% no jūsu ģimenes mēneša ienākumiem (neto).

Kur un kā saņemt kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu?

Kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu izsniedz gan bankas, gan nebanku aizdevēji. Parasti tas ir hipotekārais kredīts vai vienkāršs naudas aizdevums. Lai saņemtu šādu kredītu, lielākā daļa aizdevēju pieprasa tādus dokumentus kā zemesgrāmatas apliecība, inventarizācijas lieta, īpašnieka pase, kā arī īpašuma vērtējums un mājas vai zemes gabala gadījumā – zemes robežu plāns. Ieķīlāt kā nekustamos īpašumus parasti iespējams dzīvokļus, zemes gabalus un mājas, taču, protams, kā ķīla tiek pieņemtas arī rūpnīcas, publiskās ēkas un tā tālāk.

Pieteikt kredītu

Saņemt bezmaksas konsultāciju

Ir svarīgi neaizmirst par atbildīgu aizņemšanos!

Ja runa ir par hipotekāro kredītu (hipotekāro kredītu parasti izmanto mājas vai dzīvokļa iegādei, taču var izmantot arī, piemēram, mājas būvei), tad pašlaik to visbiežāk izsniedz par pirmo iemaksu 10-15% apmērā, taču dažas bankas piedāvā arī kredītu ar ‘nolikto atslēgu principu’, kam pirmā iemaksa ir lielāka – 20-30% no kredīta summas. Kredīta procenti ir atkarīgi gan no izsniedzēja bankas, gan no Latvijas finanšu stabilitātes reitinga, taču parasti hipotekārā kredīta procenti svārstās ap 2-7% gadā. Pie nebanku kredītdevējiem likmes ir nedaudz augstākas, taču kredītu vieglāk un bieži vien arī ērtāk saņemt tieši pie viņiem.

Kas ir kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu jeb hipotekārais kredīts ir aizdevuma veids, ko banka izsniedz jaunu īpašumu iegādei, celtniecībai un veco īpašumu uzlabošanai vai remontam.

Parasti šim aizdevumu veidam raksturīgie atmaksas termiņi svārstās no 10 līdz 40 gadiem, atkarībā no aizdevuma summas lieluma un citiem faktoriem, ko nosaka katrs aizdevējs.

Pieteikties kredītam internetā

Pieteikt kredītu

Piesakieties tagad / Uzziniet vairāk

Pieprasot hipotekāro kredītu jeb kredītu pret nekutamā īpašuma ķīlu jums jārēķinās ar to, ka banka aizdevumā piešķir naudas summu, kas atbilst 50 līdz 90 procentiem no īpašuma tirgus vērtības, un pērkot jaunu īpašumu, jums no saviem līdzekļiem būs jāsedz vismaz 10% no īpašuma cenas.

Pieprasot aizdevumu, jūs varat saņemt bankas speciālista konsultāciju par jums izdevīgākajiem kredīta nosacījumiem un jūs finansiālo situāciju, kas ļautu vai pretēji neļautu bez liekām problēmām uzņemties kredītsaistības.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.