Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu 2016. gadā

Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu Latvijā kredītu sektorā aizvien ieņem stabilas pozīcijas. Šobrīd Latvijā kredītuMājokļa kredīts pret nekustamo īpašuma ķīlu vai tā saucamo hipotekāro kredītu izsniedz gan bankas, gan kredītkompānijas. Tev jāveic tikai daži soļi un nauda ir tavā rīcībā!

Svarīgs nosacījums, lai tev pieder Latvijā reģistrēta māja , dzīvoklis vai zeme, taču iespējams saņemt arī kredītu, ja tavs īpašums nav privatizēts vai reģistrēts Zemesgrāmatā. Pateicoties tam, ka aizdevums tiek garantēts ar nekustamā īpašuma ķīlu, tas ir ar ievērojami izdevīgu procentu likmi un atmaksas termiņu. Jārēķinās ar to, ka sākotnējos maksājumos lielākā naudas daļa no kopsummas sastādīs procentu likmi un tikai neliela daļa segs pamatsummu, taču ar laiku šīs procentu likmes un pamatsummas daļas procentuāli mainīsies.

Stabilākais tev ir tā saucamais “izlīdzinošais maksājums”, jo katru mēnesi tiek maksāta viena konkrēta summa, kura sastāv no procentu likmes un pamatsummas, kas ļauj plānot savu mēneša budžetu. Pieteikšanās kredītam pret nekustamā īpašuma ķīlu ir vienkārša !  Svarīgi, lai tev būtu regulāri, stabili un pierādāmi ienākumi, kuru apmēra prasība dažādām kredītiestādēm ir atšķirīga ( apmēram NO 230 eiro mēnesī). Aizdevums iespējams, ja esi pilngadīgs, tātad sasniedzis 18 gadu vecumu. Kredīts pret nekustamo īpašuma ķīlu iespējams arī ar atlikto maksājuma termiņu, kurš var sasniegt pat līdz 1/3 no aizdevuma termiņa, kā arī iespējamas kredīta brīvdienas, ja tev radušies kādi īslaicīgi finansiāli sarežģījumi.

Kredītiestādes piedāvā atšķirīgus nosacījumus kredīta izskatīšanai, šis ir gan bezmaksas, gan maksas pakalpojums ( to var uzzināt vai nu izlasot informāciju par konkrētu pakalpojuma sniedzēju attiecīgajā mājaslapā, vai uzdodot šo jautājumu iestādes pārstāvim personīgi! ).

Kredīta pret nekustamā īpašuma ķīlu izskatīšana salīdzinoši ir ātra, tas aizņem tikai dažās dienas, ir pat iestādes, kuras šo pakalpojumu piedāvā vienas – divu dienu laikā! Kredīta atmaksas termiņš iespējams no trīs mēnešiem līdz pat divdesmit gadiem.  Pēc Latvijas Republikas likumdošanas kredītu pret nekustamo īpašumu var atmaksāt pirms termiņa bez soda naudas un nemaksājot atlikušo procentu likmes maksājumu, tātad sedzot tikai pamatsummas atlikumu. Slēdzot līgumu, jāpievērš uzmanību, lai šie punkti būtu iekļauti līgumā. Ja tavs vēlamais kredīta atmaksas termiņš salīdzinoši ir īss ( nepārsniedzot 24 mēnešus), dažas kredītiestādes piedāvā sākotnēji maksāt tikai procentu likmi, pamatsummu atmaksājot paša kredīta termiņa beigās. Vairums iestādes naudu piedāvā saņemt līguma slēgšanas dienā. Vēl viens labs bonuss, ja kredīta izskatīšana par maksu – ir kompānijas , kuras piedāvā visus noformēšanas izdevumus pieskaitīt aizdevuma summai, kas dažās dzīves situācijās var būt nozīmīgi.

Ja tavam īpašumam ir komunālais parāds, tiek piedāvāta arī tāda opcija kā šī parāda segšana bez papildus komisijas maksas. Banku sektorā izsniedzot kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu, ja tas pārsniedz 100 minimālās mēnešalgas var būt prasība par izziņas iesniegšanu no Valsts ieņēmuma dienesta. Lasot jau saprotams, kad iespējas ir daudz un dažādas, atliek tikai racionāli izvērtēt kurš no piedāvātajiem variantiem tev ir piemērotākais  un ērtākais, tādēļ pirms lēmuma pieņemšanas, palasi banku un kredītiestāžu mājaslapās atrodamo informāciju, veic salīdzinājumus par pakalpojuma atbilstību tavai vajadzībai un dzīves situācijai. Ja tev tomēr ir kādi neskaidri jautājumi , pirms lēmuma pieņemšanas, veic aptauju un tikai tad pieņem galīgo lēmumu kuru iestādi izvēlēties par savu sadarbības partneri. GALVENAIS – vienmēr atceries, ka jāaizņemas atbildīgi, nopietni jāizvērtē, vai spēsi kredītsaistības pildīt! Nepieņem lēmumu strauji un bezatbildīgi! Esi atbildīgs pilsonis!

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.