Kredīts zemes iegādei

Zemes iegāde ir pirmais solis ceļā uz māju, zemnieku saimniecību vai kādu jauku projektu, kas nesīs daudz labuma ne tikai jums, bet arī citiem. Tomēr nereti šo pirmo soli spert ir grūti. Ja zeme maksā līdz 10 000 eiro, iespējams ņemt patēriņa kredītu, kuru atmaksāt ar ikmēneša ienākumiem, taču lielākiem kredītiem parasti prasīs ķīlas nodrošinājumu. Savukārt tie, kas vēlas kredītu, lai iegādātos lauksaimniecības zemi, var pieteikties Lauku attīstības fonda kredītam, kas ir izdevīgs risinājums un nepieprasa papildus nodrošinājumu, ja zemi iegādājas par tirgus vērtību.

Kur saņemt kredītu zemes iegādei?

Lauksaimniecības zeme

  • Bankas – kredītu zemes iegādei var saņemt bankā – var ņemt gan hipotekāro, gan iespēju, gan “jauno”, gan citu nosaukumu kredītu, kas tiek galvots ar nekustamo īpašumu. Diemžēl bankās nav īpaša kredīta zemei, tādēļ ja vēlaties, piemēram, nopirkt zemi un tad lēnām paši to apbūvēt, bankas visdrīzāk piedāvās tikai kredītu, kurā būvēšana tiks saskaņota ar kādu firmu. No otras puses, bankās piedāvā arī kredītu, kuru, ieķīlājot nekustamo īpašumu, varat tērēt, kā tīk.
  • Nebanku kredītdevēji – kredītu zemes iegādei (vai jebkādiem citiem mērķiem) var saņemt arī pie nebanku kredītdevējiem. Nebanku kredītdevēji ir pretimnākošāki attiecībā pret jūsu ikmēneša ienākumiem un kredītvēsturi, taču procenti ne vienmēr būs izdevīgāki par tiem, kas bankā. Nebanku kredītdevēju hipotekārajam aizdevumam nav minimālās summas, tādēļ iespējams ieķīlāt arī mazāk vērtīgu zemes gabalu vai īpašumu.

Ja zemes vērtība ir līdz 10 000 eiro, tad var saņemt patēriņa kredītu, kas tiek galvots ar ikmēneša ienākumiem. Tādējādi izvairaties no mantu ieķīlāšanas, taču procenti ir salīdzinoši augstāki. Šādus kredītus varat saņemt gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem. Kā jau minēts, lauksaimniecībai paredzētu zemi var iegādāties, saņemot kredītu no Lauku attīstības fonda, kas piedāvā ļoti izdevīgus procentus.

Kredīts zemes iegādei ir liels lēmums, kuru vērts apdomāt. Vēlam to labāko, meklējot un atrodot visizdevīgāko kredītu, kas piemērots tieši jums. Pārdomāti aizņemoties, varēsit ilgus gadus lepoties par savu zemes gabalu.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.