Kur aizņemties dzīvokļa iegādei

MājaVeidojot ģimeni vai uzsākot pastāvīgu dzīvi, neizbēgt no sev piemērota mājokļa meklējumiem. Dzīvoklis ir izdevīgs risinājums tiem, kas vēlas iegādāties mājokli, kas atrodas tuvāk pilsētu centriem un daba vietām, turklāt par pēc iespējas izdevīgāku cenu.

Dzīvoklis ir liels un atbildīgs pirkums, par ko liecina arī tā cena, taču iegūstot savā īpašumā dzīvokli, jums piederēs ne tikai savs personīgais mājoklis, bet arī nekustamais īpašums, kura vērtība, pat tās krituma brīdī, būs pietiekoši augsta.

Viens no ātrākajiem veidiem, kā tikt pie sava mājokļa ir noformēt kredītu dzīvokļa iegādei. Tā kā dzīvokļu cenas ir pietiekoši augstas, naudas krāšana dzīvokļa iegādei varētu aizņemt diezgan ilgu laiku. Noformējot kredītu dzīvokli varēsiet iegādāties un tajā sākt dzīvot kaut vai šomēnes, un naudu, ko ik mēnesi būtu atlicis dzīvokļa pirkšanai, atmaksātu aizdevējam.

Kredītu dzīvokļa iegādei piešķir gan banku, gan nebanku aizdevēji. Noformējot kredītu bankā, jūs saņemsiet mazliet mazākus kredīta izsniegšanas procentus, taču kredīta noformēšanas laiks varētu būt krietni ilgāks nekā pie nebanku aizdevēja. Piesakoties kredītam dzīvokļa iegādei, jums jārēķinās ar to, ka aizdevuma summa ir pietiekoši liela un tās saņemšana prasīs vairāk par vienu dienu.

Kredīts dzīvokļa iegādei ir pieskatāms pie hipotekārajiem kredītiem līdz ar to šī kredīta saņemšanai būs nepieciešama nekustamā īpašuma ķīla, par kuru var kalpot arī jūsu noskatītais dzīvoklis. Pilnībā atmaksājot kredītu tā aizdevējam, visas ķīlas saistības dzēsīsies.

Lai saņemtu kredītu dzīvokļa iegādei:

  • Jums jābūt vismaz 18 gadus vecam (vecums, no kura tiek izsniegts aizdevums ir atkarīgs no katra aizdevēja iekšējiem noteikumiem, taču to nevar saņemt personas, kas jaunākas par 18 gadiem)
  • Jums jābūt Latvijas Republikas pilsonim vai patstāvīgam iedzīvotājam a beztermiņa uzturēšanās atļauju – valsts piešķirtu personas kodu.
  • Jums jāsaņem regulāri ikmēneša ienākumi (Ienākumu lielums ir ļoti svarīgs aspekts, kuru izvērtē aizdevējs, pieņemot lēmumu par kredīta piešķiršanu.)
  • Pozitīva kredītvēsture, ļaus saņemt aizdevumu uz jums izdevīgākiem nosacījumiem)

Pirms aizņemšanās izvērtējiet savas iespējas kredītu atmaksāt!

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.