Kur aizņemties mājas remontam?

Vairākas bankas piedāvā saņemt kredītu mājokļa remontam. Lai veiktu mājas remontu, dažreiz pietiek ar pavisam maz, bet dažreiz prasās veikt krasas, teju grandiozas pārmaiņas. Tāpat katrā gadījumā ir vajadzīgi atšķirīgi nosacījumi, jo dažas ģimenes var katru mēnesi atļauties maksāt vairāk, bet citām nepieciešami finansiāli maigāki nosacījumi. Tādējādi ir nedaudz jāpadomā, lai izvēlētos pareizo lēmumu.

Patēriņa kredīts vai hipotekārais kredīts?

Patēriņa kredītu parasti piedāvā summā no 7000 līdz 10000 eiro. Hipotekārā kredīta summa ir atkarīga no ieķīlājamā objekta vērtības. Parasti piedāvā saņemt līdz 90% no tā vērtības. Pirmajā gadījumā jūs galvojat ar saviem ikmēneša ienākumiem, bet otrajā – ar hipotēku, taču ar ikmēneša maksājumiem apliecinot savu maksātspēju. Patēriņa kredīts pieejams periodā līdz 5-6 gadiem, savukārt hipotekāro kredītu varat atmaksāt pat 25-30 gadus.

Skaidrs, ka izvēlēties vajag izdevīgāko. Procenti labāki ir hipotekārajam kredītam, taču šajā gadījumā līguma noslēgšanas izmaksas ir daudz lielākas, tādēļ pie noteiktas summas izdevīgāks kļūst patēriņa kredīts. Visvienkāršāk būtu vienkārši saņemt bankas vai aizdevēja konsultāciju par piedāvātajiem nosacījumiem.

Banku vai nebanku kredītdevējs?

Bankas ir sevišķi striktas par to, kam izsniegt kredītu, kam nē. Nebankukredītdevējiem savukārt ir vieglāk izpildāmi nosacījumi, bet augstākas procentu likmes. Viss atkarīgs no tā, kur varat šo kredītu saņemt. Bankas, starp citu, mēdz pieņemt papildus nodrošinājumu, pat ja jums ir ne tā labākā kredītvēsture. Ar papildus nodrošinājumu varat saņemt arī procentu atlaides. Arī šajā gadījumā tomēr vien jānoplāta rokas, sakot – pirms nepaprasīsit piedāvājumu, nezināsit, kas ir izdevīgāks. Biežāk gan bankas, taču var gadīties, ka arī nebanku kredītdevējs jums sniegs itin labu piedāvājumu.

Aizņemoties mājokļa remontam, jāņem vērā, ka bankas, kuras piedāvā šādu pakalpojumu (kredītu mājas remontam), prasīs tāmi, lai pārliecinātos, ka esat godīgi iztērējis remontam atvēlētos līdzekļus. Vēlam veiksmīgi un gudri atrast labāko pakalpojumu sniedzēju, lai ir prieks ne tikai par paveikto, uzlabojot savu mitekli, bet arī par to, cik veiksmīgu finansiālo lēmumu esat pieņēmis.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.