KVV vadības rīcība liecina par neprofesionalitāti

Liepājas metālapstrādes uzņēmuma “KVV Liepājas metalurgs” vadības rīcība, samazinot uzņēmuma ražošanas jaudas un atlaižot daļu darbinieku, liecina vai nu par neprofesionalitāti, vai arī par vēlmi no valsts iegūt atbalstu, otrdien pēc valdības sēdes žurnālistiem sacīja ekonomikas ministre Dana Reizniece-Ozola.

Ministre atzina, ka šāds kompānijas vadības solis viņai bijis pārsteigums.

Tāpat Reizniece-Ozola piebilda, ka piektdien, 29.maijā, reģionālās vizītes ietvaros Liepājā viņa ir ieplānojusi tikšanos arī ar “KVV Liepājas metalurgs” vadību.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka “KVV Liepājas metalurgs” 19.maijā paziņoja, ka ir spiests samazināt ražošanas jaudas un atlaist daļu darbinieku, jo produkcijas pašizmaksas nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju citur pasaulē. “Diemžēl, esam spiesti pārskatīt savus optimistisko plānus attiecībā uz tēraudkausēšanas cehu, jo produkcijas pašizmaksa nenodrošina konkurētspēju ar līdzīgu metalurģijas uzņēmumu produkciju gan citās valstīs Eiropas Savienībā, gan citos pasaules reģionos. Esam spiesti atzīt, ka galvenais iemesls ir augstais elektrības obligātās iepirkuma komponentes (OIK) īpatsvars no produkcijas pašizmaksas, kas pēc mūsu aprēķiniem veido aptuveni 12 miljonus eiro gadā, ja ražotne strādātu uz pilnu jaudu – 75 000 tonnām mēnesī,” iepriekš sacīja kompānijas valdes loceklis Igors Kovaļenko.

“KVV Liepājas metalurgs” no darba varētu atlaist apmēram 15% strādājošo.

Tāpat vēstīts, ka šogad 6.martā notika svinīgais “KVV Liepājas metalurga” darbības atklāšanas pasākums un līdz maija vidum “KVV Liepājas metalurgs” bija saražojis 90 tūkstošus tonnu tērauda armatūras velmētavā. Līdz ar ražošanas atsākšanu tēraudkausēšanas cehā maija pirmajā pusē kopējais darbinieku skaits uzņēmumā sasniedza 960 darbinieku.

Pērn 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai ” KVV Group”. Ukrainas uzņēmums par “Liepājas metalurga” pamatražotni maksās 107 miljonus eiro vairākos maksājumos 10 gadu laikā.

“Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina 2013.gada 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.