Latvijā palielinās lietotu auto reģistrācija

Latvijā šogad pirmajos sešos mēnešos pirmreizējā reģistrācija veikta 23 326 lietotām pasažieru automašīnām, kas ir par 2,4% vairāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā, aģentūra BNS uzzināja Auto asociācijā.

Tostarp šogad pirmajā pusgadā tirgus līderis bija “Volkswagen” ar reģistrētām 3997 lietotām pasažieru automašīnām, kas ir par 3,5% mazāk nekā pērn attiecīgajā laika periodā. Seko “Volvo” ar 3375 reģistrētām lietotām automašīnām, kas ir pieaugums par 2,3%, “Audi” ar 2840 lietotām automašīnām, kas ir par 3,8% vairāk, BMW ar 2490 lietotām automašīnām, kas ir pieaugums par 9,8%, bet pirmo piecinieku noslēdz “Opel” ar reģistrētām 2047 lietotām automašīnām, kas ir pieaugums par 10,4%.

Tādējādi lietoto automašīnu tirgū “Volkswagen” tirgus daļa šogad pirmajā pusgadā bija 17,1%, “Volvo” – 14,5%, “Audi” – 12,2%, BMW – 10,7%, bet “Opel” – 8,8%, kopumā veidojot 63,2% no visām pirmo reizi Latvijā reģistrēto lietoto vieglo pasažieru automobiļu skaita.

Tāpat asociācijas dati liecina, ka 2015.gada pirmajos sešos mēnešos pirmreizējā reģistrācija veikta 1705 lietotām vieglajām komerctransporta (līdz 3,5 tonnām) automašīnām.

Pēc asociācijas datiem, arī lietoto vieglā komerctransporta segmentā populārākās ir “Volkswagen” automašīnas – reģistrētas 534 šādas lietotas automašīnas, veidojot gandrīz trešdaļu (31,3%) tirgus. Seko “Mercedes Benz” – 274 (16,1%) un “Renault” – 231 (13,5%).

“Lietota vieglā komerctranporta tirgus daļa ir divas reizes mazāka nekā jaunam. Tas ir saistīts ar to, ka uzņēmumi savus autoparkus cenšas uzturēt iespējami jaunus un nomaiņas gadījumā jaunu automašīnu iegāde tiek uzskatīta par ekonomiski pamatotāku,” sacīja Auto Asociācijas viceprezidents Ingus Rūtiņš.

Pēc asociācijas datiem, 20 185 jeb 81% no visiem lietoto automašīnu pircējiem (pasažieru un vieglais komerctransports līdz 3,5 tonnām kopā) šogad pirmajos sešos mēnešos bija fiziskas personas.

Tāpat dati liecina, ka 81% no visām 2015.gada pirmajos sešos mēnešos reģistrētajām lietotajām automašīnām bija darbināmas ar dīzeļdegvielu, 16% – ar benzīnu, bet 2% – ar benzīnu un gāzi. Vienlaikus šogad pirmajā pusgadā reģistrētas arī 11 ar elektrību darbināmas lietotas automašīnas.

Asociācijas dati arī atklāj, ka no visām šogad pirmajos sešos mēnešos pirmo reiz reģistrētajām lietotajām automašīnām lielākā daļa jeb 44% bija 11-29 gadus vecas, 28% – astoņus līdz desmit gadus vecas automašīnas, 15% – piecus līdz septiņus gadus vecas mašīnas, bet 12% – vienu līdz četrus gadus vecas automašīnas.

“Skumjš ir fakts, ka vēl joprojām izteiktu popularitāti gūst segments ar vecumu 11 un vairāk gadu. Šis segments ir palielinājies par četriem procentpunktiem salīdzinājumā ar iepriekšējā gada pirmo pusi un sasniedz 44% no visiem pārdotajiem lietotajiem transportlīdzekļiem ar 11 085 piereģistrēto transportlīdzekļu skaitu,” norādīja asociācijā.

Tāpat asociācijā piebilda, ka šogad ir reģistrēti 48 transportlīdzekļi, kas ir vecāki par 30 gadiem.

2014.gada pirmajā pusgadā Latvijā pirmreizējā reģistrācija tika veikta 22 772 lietotām pasažieru automašīnām, savukārt datu pērn reģistrētajām vieglajām komerctransporta automašīnām asociācijas rīcībā nav.

Auto asociācija ir sabiedriska organizācija, profesionālu ražotājrūpnīcu, Latvijā oficiāli pilnvarotu autoimportētāju un dīleru apvienība. Asociācijas prioritāte ir aizstāvēt savu biedru intereses sadarbībā ar dažādām valsts institūcijām un nodrošināt pircēju interešu ievērošanu attiecībā uz garantijām, servisu un informāciju.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.