Latvijā pārsēts maz ziemāju sējumu

Šogad lauksaimniekiem vien retos gadījumos bija jāpārsēj ziemāju platības un laika apstākļi graudaugu sējumiem Latvijā līdz šim ir bijuši labvēlīgi, aģentūrai BNS pastāstīja aptaujātie lauksaimnieki.

Biedrības “Zemnieku saeima” valdes priekšsēdētājs Juris Lazdiņš aģentūrai BNS norādīja, ka laika apstākļi līdz šim ziemāju sējumiem bijuši labvēlīgāki nekā pērn, graudaugi attīstās ļoti labi un arī siltums ir normas robežās. Līdz šim graudaugi bija jāpārsēj vien retos gadījumos un kopumā savlaicīgi iesētie ziemāji, kuriem bija pielietota pareiza tehnoloģija, ir attīstījušies ļoti labi, tāpēc lauksaimnieki šogad cer uz ļoti labām ražām.

“Mērena temperatūra un mitri apstākļi ir ļoti labvēlīgi augu attīstībai. Vienīgais traucējošais ir gājputni, kas kaut kādā mērā nevēlas doties uz tām vietām, kur viņiem ir ligzdošana, bet uzturas šeit Latvijā. Runa ir par Ziemeļvidzemi, kur jau vairāk nekā trīs nedēļas sējumus posta gājputni, bet pārējais viss ir ļoti labi,” teica Lazdiņš, piebilstot, ka šogad labvēlīgo laika apstākļu dēļ gājputni, kuru galamērķis ir Ziemeļu valstis piemēram, zosis un ziemeļu gulbji, aizkavējušies Ziemeļvidzemē un noēd graudus. Pēc viņa teiktā, Ziemeļvidzemē minētie gājputni nodara būtisku kaitējumu un daļa lauksaimnieku tāpēc būs spiesti sējumus pārsēt.

Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvās sabiedrības “Latraps” ģenerāldirektors Edgars Ruža aģentūrai BNS pastāstīja, ka kopumā apstākļi līdz šim graudaugiem ir ļoti labi. “Zemgalē es tiešām šobrīd neesmu novērojis nekādas problēmas, sējumi ir tiešām ļoti labā stāvoklī. Gan vasarājiem, gan ziemājiem ir labvēlīgs laiks. Nav pārlieku karsts, šobrīd ir optimāls augšanas laiks un mitruma pietiek,” sacīja Ruža.

Vienlaikus viņš piebilda, ka zemniekiem vietām traucē biežais vējš, kādēļ kavēta miglošana un barības piegāde augiem.

Viņš arī atgādināja, ka lauksaimniekiem līdz šim bija jāpārsēj maz sējumu platību, pretēji pagājušajam gadam, kad liels īpatsvars graudaugu pavasarī bija jāpārsēj.

Ruža sacīja, ja graudaugu sējumus šogad neietekmēs negatīvi apstākļi, lauksaimnieki cer uz labām ražām.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka laika apstākļi ziemāju graudaugu sējumiem līdz šim Latvijā ir bijuši labvēlīgi.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.