“Latvijas Finieris” nopelna 11,764 miljonus eiro

Latvijas lielākais kokapstrādes uzņēmums “Latvijas Finieris” pērn strādāja ar 193,626 miljonu eiro auditēto apgrozījumu, kas ir par 3,3% vairāk nekā 2013.gadā, un guva 11,764 miljonu eiro peļņu, kas ir augusi par 5,9%, liecina datubāzē “Lursoft” publiskotais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā sacīts, ka  2014.gadā kopumā “Latvijas Finiera” koncerns ieguldījis attīstībā 29,5 miljonus eiro.

“Balstoties uz informāciju un ekspertu prognozēm par saplākšņa tirgus attīstības tendencēm pasaulē un koksnes resursu pieejamību Baltijas reģionā, 2014.gadā arvien vairāk aktualizējās jautājums par nepieciešamību kāpināt saplākšņa ražošanas apmēru paralēli produktu vērtības un darba efektivitātes palielināšanai. Šie uzdevumi ir daļa no apjomīgas investīciju programmas tuvākajiem gadiem, ko “Latvijas Finieris” sāka īstenot jau 2014.gadā,” teikts vadības ziņojumā.

“Latvijas Finiera” vadība atzīmēja – kā viena no prioritātēm 2015.gadā – tiks turpināts darbs pie saplākšņa ražotnes izveidošanas Kohilā (Igaunijā), kur šobrīd tiek ražots bērza finieris. Citi būtiskākie investīciju virzieni būs augstvērtīgāka saplākšņa ražošana koncerna rūpnīcās Latvijā, darba ražīguma celšana un materiālu izmantošanas efektivitātes palielināšana, kā arī ar saplākšņa ražošanu saistīto ķīmisko produktu attīstība.

Tostarp vadības ziņojumā norādīts, ka Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra 2014.gada 3.martā apstiprināja “Latvijas Finiera” projektu “Programmvadības iekārtas – metālapstrādes procesu kvalitātes garantija” Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma saņemšanai. Projektā “Latvijas Finieris” plāno ieguldīt 735 tūkstošus eiro 2014.-2015.gada periodā.

Projekta mērķis ir augstas precizitātes programmvadāmu metālapstrādes iekārtu kompleksa integrācija ražošanas plūsmā, veicinot jaunāko tehnoloģiju pārnesi, nodrošinot ražoto produktu un pakalpojumu pievienotās vērtības pieaugumu. “Jaunu un modernu metāla mehāniskās apstrādes tehnoloģiju ieviešana nodrošinās augstākas sarežģītības un precizitātes iekārtu mezglu izgatavošanu un apkopi, tādējādi palielinot uzņēmuma konkurētspēju un radot iespēju piekļūt jauniem mašīnbūves tirgus segmentiem Latvijā un ārvalstīs,” sacīts vadības ziņojumā.

2013.gadā “Latvijas Finieris” strādāja ar 187,378 miljonu eiro apgrozījumu un guva 11,107 miljonu eiro peļņu.

Koncerna “Latvijas Finieris” pamatdarbība ir bērza saplākšņa ražošana, pārdošana, produktu attīstība un saistīto pakalpojumu sniegšana klientiem. Citi nozīmīgākie koncerna darbības veidi ir plātņu materiālu tirdzniecība, mežsaimniecība un mežizstrāde, kā arī sintētisko sveķu un fenola filmu ražošana. “Latvijas Finieris” eksportē aptuveni 95% no saražotā saplākšņa.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.