“Latvijas Gāzes” peļņa pirmajā ceturksnī sarūk

Latvijas dabasgāzes kompānija “Latvijas Gāze” šogad pirmajā ceturksnī strādāja ar 158,088 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 15,4% mazāk nekā attiecīgajā laikā 2014.gadā, savukārt uzņēmuma peļņa saruka par 20,7% un bija 16,447 miljoni eiro, liecina biržai “Nasdaq Riga” iesniegtais kompānijas finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka ieņēmumu samazinājums 2015.gada pirmajos trijos mēnešos saistīts ar dabasgāzes tirdzniecības apmērā sarukumu un to, ka naftas produktu kotāciju un valūtas kursu izmaiņu iespaidā rūpnieciskajiem lietotājiem un iedzīvotājiem piemēroti dabasgāzes diferencētie tirdzniecības gala tarifi, kas atbilda dabasgāzes tirdzniecības cenai, kura bija par 3,9% zemāka nekā 2014.gada pirmajā ceturksnī. “Latvijas Gāzes” ieņēmumi samazinājušies gan rūpnieciskajā, gan mājsaimniecību klientu segmentā.

Kompānija gada pirmajos trijos mēnešos patērētājiem pārdeva 422,3 miljonus normālkubikmetru dabasgāzes, kas ir par 13,6% mazāk nekā gadu iepriekš. Gāzes tirdzniecības apmēra samazinājums saistīts ar āra gaisa temperatūras atšķirībām, kā arī ar siltumapgādes uzņēmumu investīcijām atjaunojamo energoresursu izmantošanā un daļēju fosilā kurināmā aizstāšanu ar šķeldu.

Kapitālieguldījumu programmas ietvaros 2015.gada pirmajā ceturksnī uzņēmums apguvis 4,7 miljonus eiro, kas izmantoti pārvades un sadales gāzesvadu renovācijai un urbumu rekonstrukcijai.

Pērn pirmajos trijos mēnešos “Latvijas Gāze” strādāja ar 186,812 miljonu eiro apgrozījumu un guva 20,743 miljonu eiro peļņu.

“Latvijas Gāze” nodarbojas ar dabasgāzes iegādi, transportēšanu, uzglabāšanu un sadali. Uzņēmuma lielākie īpašnieki ir “E.ON Ruhrgas International” (47,2%), “Gazprom” (34%) un “Itera Latvija” (16%). Kompānijas akcijas kotē “Nasdaq Riga” biržas otrajā sarakstā.

 

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.