Latvijas hipotēka

SIA “Latvijas hipotēka” ir nebanku kredītdevējs, kas piedāvā hipotekāro kredītu jeb kredītu, kam ķīlā ir nekustamais īpašums. Uzņēmums piedāvā kredītus visā Latvijas teritorijā. Pietiekumi tiek izskatīti ļoti ātri, un uzņēmums lepojas ar to, ka tam ir īpaša pieeja katram klientam. Šajā rakstā apskatīsim, kādu hipotekāro kredītu īsti piedāvā šis uzņēmums.

Latvijas hipotēka hipotekārā kredīta piedāvājums

  • Kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu līdz 75% no īpašuma vērtības;
  • Lai gan, piesakoties kredītam, jums jānorāda mērķis, kam tērēsit naudu, faktiski kredītu izsniedz, kam vien vēlaties;
  • Atmaksas maksimālais termiņš – 10 gadu;
  • Varat izmantot, kādam mērķim vēlaties – biznesa uzsākšanai, ceļojumam, esošo parādsaistību nomaksai, kā arī mājokļa remontam vai jauna mājokļa iegādei.

Citi “Latvijas hipotēkas” pakalpojumi

  • Īpašuma “glābšana” no izsolēm – uzņēmums var pirms izsoles no jums nopirkt īpašumu ar visām kredītsaistībām. Jūs varat mēģināt tās nokārtot ar “Latvijas hipotēku”, vai arī pārdot savu īpašumu un atlikušo summu izmantot, kā tīk;
  • Īpašumu uzpirkšana un pārdošana – varat pārdot savu īpašumu “Latvijas hipotēkai”, kā arī realizēt savus īpašumus, kā starpnieku izmantojot “Latvijas hipotēku”;
  • Kredītu apvienošana – iespējams apvienot kredītus, paņemot hipotekāro kredītu “Latvijas hipotēkā”. Šādi iespējams samazināt ikmēneša maksājumu, kā arī nokārtot savas kredītsaistības izdevīgāk, jo hipotekārajam kredītam ir mazāki procenti nekā citiem kredīta veidiem.

Vai ņemt “Latvijas hipotēkas” kredītu?

Ir vairāki argumenti par un pret, tāpēc jāsaka – atkarīgs no situācijas. Sākot no otra gala, teiksim šo – ja gribēsit saņemt visus 75% no īpašuma vērtības, tad diezin vai to varēsit atmaksāt 10 gadu laikā, ja vien jums nav visnotaļ lēts dzīvoklis. Tāpēc jāsaka, ka termiņš ir diezgan īss, un bieži vien summa, ko varēsit atmaksāt 10 gadu laikā, būs aptuveni līdzīga tai, kuru varat iegūt, izvēloties patēriņa kredītu (tas parasti ir summā līdz 10 000 eiro). Tāpēc rūpīgi jāpārdomā, vai vērts riskēt, ieķīlājot savu īpašumu. Procentu likmes šajā uzņēmumā ir labākas, nekā nebanku aizdevumu tirgū kopumā, taču pārsvarā lielākas, nekā pie bankām. Un tā arī vajadzētu būt, jo termiņš ir daudz mazāks, nekā parasti hipotekārajam kredītam.

No otras puses, uzņēmumā strādā speciālisti, kas palīdzēs pieņemt pareizo lēmum, kā arī izskaitļot summu, par kuru jūs ieķīlājat īpašumu. Ja radīsies problēmas kredīta atmaksā, uzņēmums palīdzēs pārdot īpašumu, lai varat atmaksāt kredītu un paturēt lielāku summu, jo visbiežāk kredīta summa, kuru saņemsit, būs mazāka par 75% no īpašuma vērtības, tātad kaut kādā ziņā šim hipotekārajam kredītam ir mazāks risks, nekā citiem kredītiem. Tajā pat laikā, no nākamā gada (2015), šķiet, sāks darboties t.s. “nolikto atslēgu” princips, kas ļaus kredītņēmējiem mazāk uztraukties par hipotekārajām kredītsaistībām.

2 komentāri par “Latvijas hipotēka”
  1. Godīgi saku, nesliktas ziņas

  2. Procenti itkā mazi, bet komisijas toties lielas. Un ne viena vien, par ko nemaz sākumā nebrīdina! Izmanto un kāš cilvēkus, kam steidzami vajadzīga nauda. Ātrie kredīti pat izdevīgāk beigās iznāk, jo neesi neko ieķīlājis!

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.