“Lielmežotne” apgrozījums pērn samazinās par 6,1%

Jauktās lauksaimniecības uzņēmums “Lielmežotne” pērn strādāja ar 3,574 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 6,1% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 13% – līdz 379 tūkstošiem eiro, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais gada finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka pērn “Lielmežotne” sasniedza optimālas ražas un realizēja saražoto produkciju. Vienlaikus kompānijas vadība norāda, ka uzņēmuma ražošanas izmaksas pērn palielinājās par 18,12% salīdzinājumā ar gadu iepriekš.

Lai kāpinātu uzņēmuma saimniecisko darbību, pērn galveno uzmanību uzņēmums veltīja tirgus izpētei un jaunu pircēju un piegādātāju piesaistīšanai.

Tāpat “Lielmežotne” ziņojumā teikts, ka pērn uzņēmums Eiropas Lauksaimniecības Fonda lauku attīstībai (ELFLA) pasākuma “Atbalsts uzņēmumu radīšanai un attīstībai” ietvaros izveidoja automobiļu un lauksaimniecības tehnikas remonta darbnīcu.

2015.gadā uzņēmums plāno pievērst lielāku uzmanību tiešo izmaksu samazināšanai. Vienlaikus vadība norāda, ka, pamatojoties uz veiktajiem ieguldījumiem saimnieciskās darbības attīstībai, “Lielmežotni” vērtē kā labi nodrošinātu, lai arī turpmāk saglabātu un palielinātu esošos saimnieciskās darbības apjomus.

2013.gadā “Lielmežotne” strādāja ar 3,806 miljonu eiro apgrozījumu un 435,4 tūkstošu eiro peļņu.

“Lielmežotne” ir reģistrēta 1995.gadā un tās pamatkapitāls ir 46,9 tūkstoši eiro. Uzņēmuma pamatdarbības veidi ir graudu un rapša audzēšana, piena un liellopu gaļas ražošana, bet papildnozare ir elektroenerģijas ražošana no lauksaimnieciskās izcelsmes biomasas. Kompānija pieder deviņām Latvijas privātpersonām, tostarp lielākais “Lielmežotnes” īpašnieks ir Edgars Cielavs (75%).

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.