Maijā aug privatizācijas sertifikātu cena

Šogad maijā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi palielinājusies privatizācijas sertifikātu vidējā cena, bet īpašuma kompensācijas sertifikātu vidējā cena samazinājusies, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

Privatizācijas sertifikātu vidējā cena 2015.gada maijā bija 25,4 eiro, kas ir par vienu eiro vairāk nekā aprīlī, bet īpašuma kompensācijas sertifikāti  maksāja 31,9 eiro, kas ir par 1,26 eiro mazāk.

Kopumā maijā darījumi notika ar 1,7 tūkstošiem privatizācijas sertifikātu, kas ir 5,9 reizes mazāk nekā mēnesi iepriekš, un 1,44 tūkstošiem īpašuma kompensācijas sertifikātu, kas ir pieaugums 2,1 reizi.

2015.gada jūnija sākumā Latvijas iedzīvotājiem kopumā bija piešķirti 112,38 miljoni privatizācijas sertifikātu. No tiem lielāko daļu – 104,37 miljonus – veidoja privatizācijas sertifikāti, kas iedzīvotājiem piešķirti par nodzīvoto laiku un politiskajām represijām.

Iedzīvotājiem piešķirts arī 8,01 miljons īpašuma kompensācijas sertifikātu. Tos piešķir par atsavinātu mantu, kapitāla daļām lauksaimniecības uzņēmumā, lauku apvidus zemi, namīpašumiem, pilsētu zemi, politiski represēto mantu, kā arī uzņēmumiem.

Sertifikātus var izmantot namīpašumu, uzņēmumu, kā arī to kapitāla daļu publiskajā piedāvājumā, iegādei un zemes privatizācijai.

BNS

1 komentārs par “Maijā aug privatizācijas sertifikātu cena”
  1. Skolnieciņš Rakstīja:

    Ko darīt bomzim? Ja cilvēks 1991.g. nebija bomzis un pat strādāja. Iepriekš piedalijās Baltijas ceļā un Barikādēs. Tagad tam bezpajumtniekam ir neizlietoti sertifikāti. Vai viņš var tikt pie mājas? Nu, dzīve patversmē arī nav nekāda saldā…
    Cieņā, Skolnieciņš
    © Skolnieciņš 1999-bezgalība ¦~{

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.