Mājokļa vērtība

Kad runa ir par ātru pieeju lieliem finanšu līdzekļiem, mājokļa vērtība ir galvenais avots. Ar katru gadu, kad tiek atmaksāta hipotēka, un ar katru gadu, kad nekustamā īpašuma cenas pieaug, pieaug arī mājokļa vērtība. Ar mājokļa kredītu, aizņēmēji var iegūt nepieciešamo naudu, lai mazinātu finansiālo spiedienu.

Protams, vienmēr pastāv risks, piesakoties kredītam. Ķīla ļauj iegūt kredīta apstiprinājumu daudz vieglāk, bet nespēja atmaksāt šo parādu nozīmēs ķīlas zaudēšanu. Tātad, mājas ieķīlāšana var pakļaut to riskam.

Lielāko nepatikšanu cēlonis, atmaksājot kredītu, ir procentu likme un ja tā ir augsta, līdz ar to palielinās arī ikmēneša maksājumi. Galvenais lēmums tad ir, vai iegūt mājokļa kapitāla kredītu ar fiksētām likmēm vai ar mainīgām procentu likmēm.

Fiksētās vai mainīgās procentu likmes

Vienkāršs skaidrojums – fiksētas likmes nekad nemainās, bet mainīgās likmes mainās atkarībā no tirgus svārstībām, tām pazeminoties labos laikos un palielinoties sliktos laikos. Tālab, lēmums par to, kāda veida kredītu saņemt, ir svarīgs aspekts, nodrošinot kredīta pieejamību.

Kredīta apstiprināšana netiek padarīta vieglāka vai grūtāka ar izdarīto izvēli. Galu galā, aizdevējs ir galvenokārt ieinteresēts sniegtajā ķīlā. Mainīgās likmes vienkārši nozīmē to, ka atmaksājamā kredīta summa var mainīties.

Bet, ar mājas kredītu ar nemainīgām procentu likmēm, aizņēmējam nav jāuztraucas par to, kāda ietekme tirgus attīstībai varētu būt uz kredīta atmaksu. Procentu likmes nemainās, un maksājumi arī. Tas padara budžetu daudz vieglāk izveidojamu.

Lietas, ko ņemt vērā, izvēloties procentu likmes

Tātad, kā var tikt nodrošināta labākā procentu likme, piesakoties mājokļa kredītam? Diemžēl nav nekādas garantijas, ka likme būs augstāka vai zemāka 36 mēnešus vēlāk, tāpēc tas ir riskanti. Tomēr ir daži punkti, kas jāņem vērā: galvenokārt, kredīta termiņš un pieejamie ienākumi.

Kredīta termiņš ir svarīgs, jo tas nosaka apjomu, kādā tirgus izmaiņām būs nozīme. Piemēram, iegūstot kredīta apstiprinājumu par 100,000 eiro un atmaksājot to 3 gadu, 6 gadu vai 12 gadu laikā, mainās atmaksājamā summa. Vispārīgi runājot, procentu likmju svārstības 3 gadu laikā nekad nav lielas, bet 12 gadu laikā tās varētu krasi mainīties.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.