“Maxima Grupe” peļņa pērn sarūk

Pārtikas veikalu tīkla “Maxima” operators Lietuvas kompānija “Maxima Grupe” pērn strādājusi ar konsolidēto tīro peļņu 59 miljonu eiro apmērā, kas bija par 1% mazāk nekā 2013.gadā.

Grupas apgrozījums pērn salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu pieauga par 2,5% – līdz 2,59 miljardiem eiro, neskaitot pievienotās vērtības nodokli, savā gada pārskatā informēja “Maxima Grupe”.

Pērn investīcijas uzņēmējdarbības paplašināšanā un atbalstā pieauga par 8,7% un sasniedza 62 miljonus eiro.

“Pērn grupas investīcijas uzņēmējdarbības paplašināšanā un atbalstā darbības valstīs pārsniedza tīro peļņu. “Maxima Grupe” kompānijas īstenoja mērķtiecīgu paplašināšanos un kvalitatīvu savu veikalu modernizāciju, un centās palielināt konkurētspēju, kas bija daļa no pūliņiem atbilst pieaugošajām patērētāju vajadzībām,” rezultātus komentēja “Maxima Grupe” ģenerāldirektore Neringa Janavičūte.

Grupas kompānijas līdz šā gada beigām plāno atvērt 28 jaunus veikalus un rekonstruēt 16 esošos veikalus. Tāpat plānots pabeigt loģistikas centra Igaunijā būvniecību.

“Maxima Grupe” pieder mazumtirdzniecības veikalu kompānijas Baltijas valstīs, Polijā un Bulgārijā. Pašlaik grupai ir 525 veikali, kas strādā ar “Maxima”, “Aldik” un “T-Market” zīmoliem. 231 grupas veikals darbojas Lietuvā, 147 – Latvijā, 75 – Igaunijā, 45 – Bulgārija un 27 – Polijā.

“Maxima Grupe” īpašnieces “Vilniaus Prekyba”, kurai pieder arī aptieku tīkls “Eurovaistine” un būvniecības un mājas preču veikalu tīkls “Ermitažas”, tīrā peļņa pērn sasniedza 83,38 miljonus eiro, kas bija par 4,5% vairāk nekā gadu iepriekš, informēja “Vilniaus Prekyba”.

“Viliaus Prekyba” apgrozījums pērn pieauga par 2,9% un bija 3,06 miljardi eiro.

Holdinga kompāniju “Vilniaus Prekyba” kontrolē Lietuvas uzņēmējs Nerijs Numavičs.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.