Meklē naudas kaltuvi, kurā taps “Pasaku monēta”

Latvijas Banka konkursā meklē naudas kaltuvi, kurā taps sudraba kolekcijas monēta “Pasaku monēta”, liecina Latvijas Bankas publiskotā informācija.

Paredzēts, ka uz minētās kolekciju monētas būs sešu krāsu uzdruka – trīs krāsas katrā monētas pusē.

“Pasaku monēta” tirāža ir plānota 10 tūkstoši eksemplāru.

Naudas kaltuves pieteikties Latvijas Bankas izsludinātajā konkursā par “Pasaku monētas” izgatavošanu var līdz 21.aprīlim.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka minētā “Pasaku monēta” būs pirmā monētu sērijas ietvaros.

Tāpat vēstīts, ka šogad Latvijas Banka apgrozībā plāno laist arī Emīla Dārziņa daiļradei veltītu kolekciju monētu, Raiņa un Aspazijas 150 gadu jubilejai veltītu kolekciju monētu, Rīgas pils 500 gadu jubilejai veltītu kolekciju monētu, Latvijas ugunsdzēsības 150 gadu jubilejai veltītu kolekciju monētu, kā arī vērdiņam veltītu kolekcijas monētu.

Eiro kolekcijas monētas ir maksāšanas līdzeklis tikai emisijas valstī. Kolekcijas monētas pēc formas ir nauda, bet pēc būtības – mākslas darbs. Tās izgatavo no zelta, sudraba vai citiem dārgmetāliem īpaši augstā kaluma kvalitātē. Atšķirībā no apgrozības naudas kolekcijas monētas parasti nav domātas lietošanai maksājumos, bet dāvināšanai, piemiņai un kolekcijām. Šo iemeslu dēļ monētu cena arī būtiski pārsniedz nominālvērtību. Kolekcijas monētu nominālvērtība ir atšķirīga no apgrozības monētu nominālvērtības.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.