Nākošnedēļ turpinās skatīt “Latvenergo” amatpersonu krimināllietu

Rīgas rajona tiesa otrdien līdz 21.jūlijam atlika krimināllietas izskatīšanu pret trim personām saistībā ar kukuļošanu Latvijas energoapgādes kompānijas “Latvenergo” rīkotajā konkursā par Pļaviņu hidroelektrostacijas (HES) hidroagregāta rekonstrukciju, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Lietas izskatīšana otrdien atlikta, jo apsūdzētā – bijušā “Latvenergo” viceprezidenta – Aigara Meļko aizstāvis Varis Klotiņš tiesai pieteica lūgumu iesniegt papildu pierādījumus.

Lietā par kukuļņemšanu ir apsūdzēts bijušais “Latvenergo” ražošanas tehniskais direktors Gunārs Cvetkovs, kā arī Meļko, bet par kukuļdošanu – uzņēmējs Andrejs Livanovičs.

Atbilstoši apsūdzībai kukuļošana notikusi laika periodā no 2007.gada 1.augusta līdz 2010.gada 15.jūnijam. Kukulis dots, lai “Latvenergo” rīkotajā konkursā uzņēmuma “Alstom Power Sweden AB” piedāvājums tiktu atzīts par izdevīgāko un lai ar šo kompāniju tiktu noslēgts valsts pasūtījuma līgums, kā arī par to, lai šī līguma izpildes ietvaros no “Latvenergo” amatpersonu puses būtu labvēlīga attieksme pret darbu izpildītāju un, lai ļaunprātīgi izmantojot lēmuma pieņēmējiem piešķirto rīcības brīvību, tiktu pieņemti šim uzņēmumam labvēlīgi lēmumi. Kopējais kukuļa apmērs ir 627,1 tūkstotis eiro.

Tāpat ziņots, ka Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB), nododot “Latvenergo” krimināllietu prokuratūrai, lūdza uzrādīt apsūdzības 17 personām saistībā ar amatpersonu kukuļošanu uzņēmuma realizētajos Pļaviņu HES un TEC-2 rekonstrukcijas projektos.

Četras bijušās “Latvenergo” amatpersonas KNAB lūdza apsūdzēt par kukuļņemšanu, turklāt divas no viņām – arī par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju. Četrus ārvalstu uzņēmumu pilnvarotos pārstāvjus bija lūgts apsūdzēt par kukuļdošanu, savukārt astoņas personas – par noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju un vienu no šīm personām – arī par starpniecību kukuļošanā, kas izdarīta atkārtoti. Uzņēmumu pārstāvji ir Spānijas, Turcijas un Zviedrijas pilsoņi. Vēl vienu personu tika lūgts apsūdzēt par starpniecības kukuļošanā atbalstīšanu.

KNAB “Latvenergo” lietu, kurā izmeklēšana ilga divus gadus, nodeva prokuratūrai 2012.gada 11.septembrī. Saistībā ar “Latvenergo” amatpersonu iespējamām pretlikumīgām darbībām laikā no 2006.gada līdz 2010.gada jūnijam KNAB 2010.gada 14.jūnijā sāka kriminālprocesu, un iespējamie noziegumi ir saistīti ar publiskajiem iepirkumiem un rekonstrukciju.

Kriminālprocesa ietvaros apcietinājums tika piemērots toreizējam “Latvenergo” valdes priekšsēdētājam Kārlim Miķelsonam, kā arī Meļko un Livanovičam, taču vēlāk viņi pret drošības naudu no cietuma tika atbrīvoti.

“Latvenergo” ir Latvijas valstij piederošs energoapgādes komersants, kas nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī sniedz telekomunikāciju un informācijas tehnoloģiju pakalpojumus.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.