Nedaudz pieaug īpašuma kompensācijas sertifikātu cena

Šogad martā salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi nedaudz palielinājusies īpašuma kompensācijas sertifikātu cena, bet privatizācijas sertifikātu cena nedaudz sarukusi, liecina Ekonomikas ministrijas apkopotā informācija.

Privatizācijas sertifikātu vidējā cena 2015.gada martā bija 25,44 eiro, kas ir par 0,12 eiro mazāk nekā februārī, bet īpašuma kompensācijas sertifikāti maksāja 32,51 eiro, kas ir par 0,47 eiro vairāk.

Kopumā martā darījumi notika ar sešiem tūkstošiem privatizācijas sertifikātu, kas ir par 35% mazāk nekā mēnesi iepriekš, un 0,7 tūkstošiem īpašuma kompensācijas sertifikātu, kas ir kritums par 4%.

2015.gada aprīļa sākumā Latvijas iedzīvotājiem kopumā bija piešķirti 112,38 miljoni privatizācijas sertifikātu. No tiem lielāko daļu – 104,37 miljonus – veidoja privatizācijas sertifikāti, kas iedzīvotājiem piešķirti par nodzīvoto laiku un politiskajām represijām.

Iedzīvotājiem piešķirts arī 8,01 miljons īpašuma kompensācijas sertifikātu. Tos piešķir par atsavinātu mantu, kapitāla daļām lauksaimniecības uzņēmumā, lauku apvidus zemi, namīpašumiem, pilsētu zemi, politiski represēto mantu, kā arī uzņēmumiem.

Sertifikātus var izmantot namīpašumu, uzņēmumu, kā arī to kapitāla daļu publiskajā piedāvājumā, iegādei un zemes privatizācijai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.