Nepalielinās finansējumu sanācijas darbiem Inčukalnā

Valsts vides dienests (VVD) neredz pamatojumu palielināt finansējumu sanācijas darbiem Inčukalnā, sacīts dienesta paziņojumā.

Dienests norāda, ka no “Skonto būve” saņēmis mutisku informāciju par Inčukalna sērskābā gudra dīķu sanācijas darbu iespējamu norises apdraudējumu, jo līgumā paredzētais finansējums var izrādīties nepietiekams. VVD aicinājis uzņēmēju rīkoties “valstiski un atbildīgi”, meklējot risinājumu dīķa pilnīgas sanācijas turpināšanai esošā finansējuma ietvaros, kā arī to paredz starp abām pusēm noslēgtais sanācijas darbu līgums.

VVD ģenerāldirektore Inga Koļegova norāda, ka dienests ir aicinājis “Skonto būvi” sniegt pamatotus faktus par sanācijas darbu apgrūtinājumiem un izstrādāt vairākus variantus sanācijas darbu pabeigšanai esošā budžeta ietvaros. Noslēgtais līguma veids par sanācijas darbu veikšanu strikti paredz pilnīgu Inčukalna sērskābā gudrona dīķu attīrīšanu pilnā apmērā esošā budžeta ietvaros.

2010.gada 24.septembrī starp VVD un “Skonto būvi” tika noslēgts iepirkuma līgums “Vēsturiski piesārņotās vietas “Inčukalna sērskābie gudrona dīķi” projektēšana un sanācijas darbi” par sanācijas darbu veikšanu 28 498 514,21 eiro ar PVN.

2014.gada 21. maijā VVD un “Skonto būve” parakstīja grozījumus sanācijas darbu līgumā, sanācijas darbu līguma summa tika palielināta līdz 42 674 971,43 eiro saistībā ar sērskābā gudrona izpētītajām netipiskajām īpašībām, un ar tām saistīto sanācijas procesa organizatorisko un tehnisko risinājumu maiņu.

Atbilstoši spēkā esošajam līgumam līdz 2015.gada vasarai jāpabeidz piesārņotā ūdens nosūkšana un attīrīšana no pirmā slāņa Dienvidu dīķī, kā arī divu slāņu ekskavācija un apstrāde. Dīķa aizpildīšana ar speciālu materiālu jāpabeidz līdz 2015.gada septembrim, un tad dīķa teritorija tiks pārklāta ar pretinfiltrācijas materiālu.

Vienlaikus līdz 2015.gada jūlijam jāveic sērskābā gudrona un smilts maisījuma ekskavācija no Ziemeļu dīķa, kā arī utilizācija. Ziemeļu dīķa aizpildīšana un labiekārtošana jāpabeidz 2015.gada augustā.

Atbilstoši noslēgtajam līgumam sanācijas darbus Dienvidu dīķī plānots veikt līdz 2015.gada 31. oktobrim, savukārt Ziemeļu dīķī līdz 2015.gada 8.augustam.

Inčukalna gudrona dīķi ir viena no piesārņotākajām vietām Latvijas teritorijā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.