Noraida “Torlina” prasību pret “Liepājas metalurgu”

Kurzemes apgabaltiesa ceturtdien noraidīja Lietuvā reģistrētās kompānijas “Torlina” prasību pret maksātnespējīgo Liepājas metalurģijas uzņēmumu “Liepājas metalurgs” daļā par parāda piedziņu 1,285 miljonu eiro apmērā, aģentūra BNS uzzināja tiesā.

Kopējā “Torlina” prasība bija par 3,405 miljonu eiro parāda piedziņu. Tāpat tiesa apelācijas kārtībā noraidīja prasību daļā par nokavējuma procentu piedziņu 12,85 tūkstošu eiro apmērā.

Tiesas spriedums kopš šodienas 30 dienu laikā pārsūdzams kasācijas kārtībā, kasācijas sūdzību adresējot Augstākajai tiesai.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Liepājas tiesa 5.martā pasludināja spriedumu “Torlina” prasībā pret “Liepājas metalurgu”, nolemjot par labu “Torlina” no “Liepājas metalurga” piedzīt 2,108 miljonus eiro.

Tiesa “Torlina” prasību par 3,405 miljonu eiro parāda piedziņu no “Liepājas metalurga” apmierināja daļēji, nospriežot piedzīt parādu 2,087 miljonu eiro apmērā, kā arī nokavējuma procentus 20,9 tūkstošu eiro apmērā.

Arī pirmās instances tiesa noraidīja prasību daļā par parāda piedziņu 1,285 miljonu eiro apmērā un nokavējuma procentu piedziņu 12,8 tūkstošu eiro apmērā.

Liepājas tiesas pārstāve Inta Kurpa iepriekš paskaidroja, ka parāda kopējo summu 3,405 miljonu eiro apmērā veido parāda pamatsumma 3,372 miljoni eiro, kā arī nokavējuma procenti 33,7 tūkstoši eiro. Parādsaistības izveidojušās no 2013.gada 21.marta līdz 2013.gada 24.aprīlim.

Savukārt “Liepājas metalurga” maksātnespējas administrators Haralds Velmers aģentūrai BNS iepriekš norādīja, ka prasība celta pirms “Liepājas metalurga” maksātnespējas pasludināšanas, piebilstot – ja prasība ir pamatota un nebūs pamata to pārsūdzēt, tad konkrētais prasītājs kļūst par “Liepājas metalurga” kreditoru un līdz ar to pieaugs uzņēmuma kreditoru prasījumu apmērs.

Tāpat vēstīts, ka pērn 2.oktobrī tika parakstīts līgums par “Liepājas metalurga” pamatražotnes pārdošanu Ukrainas kompānijai “KVV Group”.

“Liepājas metalurgu” par maksātnespējīgu atzina 2013.gada 12.novembrī pēc neveiksmīgiem investoru meklējumiem.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.