Pamatkapitālu uz eiro pārreģistrējuši 15% no visiem SIA un AS

Pamatkapitāla pārreģistrāciju no latiem uz eiro līdz šā gada 31.martam ir veikušas 16,4 tūkstoši sabiedrības ar ierobežotu atbildību (SIA) un akciju sabiedrības (AS), kas ir 15% no visiem SIA un AS, žurnālistus trešdien informēja Uzņēmumu reģistra (UR) pārstāvji.

Vienlaikus pamatkapitāla pārreģistrāciju līdz šim nav veikuši 93,5 tūkstoši SIA un AS.

Savukārt Komerclikuma grozījumos, kas stājās spēkā 2013.gada 1.jūlijā, noteiktās prasības, kas vērstas uz reiderisma novēršanu un nosaka pienākumu SIA līdz 2015.gada 30.jūnijam UR iesniegt aktuālo dalībnieku reģistru, kas atbilst jaunajai kārtībai, līdz šā gada 31.martam ir izpildījuši 47,5 tūkstoši jeb 30% uzņēmumu, uz kuriem šīs prasības attiecas.

Tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs žurnālistiem atgādināja, ka Ministru kabinets 31.martā atbalstīja Tieslietu ministrijas un UR izstrādātos grozījumus Komerclikumā, kas visām viena dalībnieka SIA paredz automātisku uzņēmuma pamatkapitāla pārreģistrāciju no latiem uz eiro.

Pēc viņa teiktā, tas būtiski samazinās administratīvo slogu aptuveni 80% no visiem uzņēmumiem, uz kuriem attiecas prasības par pamatkapitāla pārreģistrāciju eiro un vienlaikus atvieglos arī Komerclikumā noteiktās prasības saistībā ar dalībnieku reģistra pirmā nodalījuma iesniegšanu.

UR galvenā valsts notāre Guna Paidere skaidroja, ka pāreja uz eiro nozīmē, ka kompānijām UR ir jāiesniedz vairāki precizēti dokumenti – statūtu un dalībnieku reģistrs, tostarp norādot pamatkapitālu eiro.

Paidere arī atzina, ka uzņēmumu aktivitāte, izpildot Komercreģistrā noteiktās prasības, ir nepietiekama, tādēļ UR ir izveidojis informatīvo kampaņu “Uzņēmēj, sakārto papīrus!”, lai stāstītu par aktuālajām izmaiņām Komerclikumā un atvieglotu tajā noteikto prasību izpildi.

Savukārt UR sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Ivdra pastāstīja, ka kampaņas “Uzņēmēj, sakārto papīrus!” ietvaros plānotas dažādas aktivitātēs gan virtuālajā vidē, gan klātienē – kampaņas informatīvajā vietnē www.sakartopapirus.lv būs apkopota visa informācija vienkopus, kā arī plānots sagatavot plašu informatīvo materiālu klāstu atbalsta sniegšanai, tostarp video pamācības, bukletus un citus materiālus. Tāpat plānots nodrošināt konsultāciju dienas un seminārus deviņās UR reģionālajās nodaļās – Rīgā, Bauskā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, Saldū, Valmierā un Ventspilī.

UR ir tieslietu ministra pārraudzībā esoša tiešās pārvaldes iestāde, kas Latvijā reģistrē uzņēmumus, komersantus, to filiāles un pārstāvniecības, kā arī visas izmaiņas to darbības pamatdokumentos un veic citas likumdošanas aktos paredzētās darbības. UR reģistrē arī masu informācijas līdzekļus, biedrības un nodibinājumus, komercķīlas, izšķirošās ietekmes, laulību un publiskās un privātās partnerības līgumus, politiskās partijas, šķīrējtiesas, arodbiedrības, reliģiskās organizācijas un to iestādes, kā arī maksātnespējas procesus.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.