Par kredītu zemes iegādei

Zeme ir bijusi un būs vērtība visos laikos. Zemes vērtību iespējams mērīt gan naudā gan arī tajā k tās spēj sniegt tās īpašniekam.

Ja esat nolēmis celt pats savu mājokli, neizbēgami nākas meklēt zemi uz kuras to darīt un finanses, pa kurām zemi iegādāties. Zemes atrašana visticamāk būs jāveic jums pašam, jo ne viens cits tik labi, kā jūs nepārzina, to kāda vietā jūs vēlētos dzīvot, taču ar finansēm vislabāk jums varētu palīdzēt kāds no aizdevējiem, kurš piedāvā kredītu zemes iegādei.

Latvijas tirgū, aizdevēju, kuru piedāvājumu klāstā ietilps kredīts zemes iegādei, ir visai daudz, turklāt šāda veida aizdevumu izsniedz gan banku, gan nebanku aizdevēji.

Daudzi aizdevēji kredītu zemes iegādei apzīmē kā vienkārši Kredītu pret nekustamā īpašuma ķīlu. Lai šādu aizdevumu saņemtu, jums būs nepieciešam ķīla vai nodrošinājums, kas var būt zeme, māja, dzīvoklis vai jebkurš cits nekustamais īpašums. Vairāki aizdevēji, kā ķīlu pieņem arī zemi, kuru jūs vēlaties iegādāties.

Lai noskaidrotu kādas ir jūsu izredzes kredītu saņemt, jūs varat pieteikties uz bezmaksas finanšu konsultāciju pie kāda no aizdevējiem. Daži aizdevēji (lielākoties nebanku aizdevēji) savu lēmumu par kredīta piešķiršanu paziņo vienas, līdz divu dienu laikā no pieprasījuma iesniegšanas brīža un tikai tad jūsu pozīciju izskata padziļinātāk, līdz ar to jūs pavisam ātri varat noskaidrot jūsu izredzes saņemt aizdevumu.

Aizdevuma atmaksas termini hipotekāro kredītu gadījumā ir līdz pat 30 gadiem, līdz ar to katrs var izvēlēties sev izdevīgāko atmaksas termiņa ilgumu.

Pirms kredīta zemes iegādei izsniegšanas, katrs aizdevējs izvērtē jūsu finansiālo stāvokli, taču galvenie nosacījums kredīta saņemšanai ir:

  • Jūs esat vismaz 18 gadus vecs
  • Saņemat regulārus, pierādāmus ienākumus,
  • Jums pieder nekustamais īpašums, kuru iespējams norādīt, kā ķīlu. (izņēmuma gadījumā kā ķīlu iespējams norādīt arī zemi, kuru iegādājaties)
  • Jūs neesat reģistrēts parādnieku, nemaksātāju sarakstā.

Aizņemieties atbildīgi un rūpīgi apsveriet savas iespējas aizdevumu atdot laikus.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.