Paraksta ģenerālbūvuzņēmēja līgumu par stadiona rekonstrukciju

Latvijas Futbola federācija (LFF) ceturtdien parakstīja ģenerālbūvuzņēmēja līgumu ar iepirkumu procedūras konkursa uzvarētāju “Arčers” par sporta kompleksa Krišjāņa Barona ielā 116a rekonstrukciju.

Līgumu parakstīja LFF ģenerālsekretārs Jānis Mežeckis un “Arčers” valdes priekšsēdētājs Armands Garkāns. “Arčers” piedāvājums kā saimnieciski izdevīgākais tika atzīts LFF Iepirkumu komisijas un LFF Valdes vērtējumā.

”LFF projekts, kura mērķis ir dot Latvijas futbolam jaunas mājas, turpina savu gaitu un virzās uz priekšu. Šodien sperts nākamais solis, parakstot līgumu ar sporta kompleksa ģenerālbūvuzņēmēju,” sacīja Mežeckis. ”Ar šī projekta palīdzību esam nonākuši līdz idejai, nepieciešamībai un vēlmei radīt Latvijas futbola vēstures muzeju, kas būs daļa no mūsu jaunajām futbola mājām. Redzam, cik sekmīgi Eirokausu turnīros cīnās mūsu klubi, bet jau šonedēļ uzzināsim Latvijas izlases pretiniekus jaunajā Pasaules kausa atlases ciklā, kuru noteikti sagaidīsim ar jaunām un pamatotām cerībām.”

”Būvniecības uzņēmums “Arčers” ir pateicīgs LFF par uzticēto godu īstenot Latvijas futbola attīstībai tik nepieciešamu projektu. Kompānija ir apliecinājusi sevi kā patiesu Latvijas sporta patriotu, atbalstot dažādus sporta veidus un norises, un šā projekta īstenošanu uzskata par vēl vienu iespēju dot savu artavu Latvijas sporta attīstībai. Mums ir viss nepieciešamais, lai šo projektu kvalitatīvi īstenotu paredzētajā termiņā,” sacīja Garkāns.

Savukārt Eiropas Futbola asociāciju savienības (UEFA) nacionālo asociāciju attīstības vadītājs Tjerī Fāvrs pauda atzinību LFF centieniem dot Latvijas futbolam jaunas mājas un ar lielāko prieku palīdz LFF projekta realizēšanā. ”Esmu pārliecin\ats, ka šī būs viena no modernākajām sporta būvēm Baltijā,” viņš teica.

Rīgā, Ērgļu un Krišjāņa Barona ielu apkārtnē esošajā teritorijā LFF sadarbībā ar Rīgas domi un UEFA plāno rekonstruēt sporta kompleksu ar mērķi 2017. gadā tajā sākt Latvijas nacionālās futbola izlases un citu Latvijas izlašu spēļu, kā arī Latvijas futbola klubu un citu LFF pasākumu organizēšanas vajadzībām atbilstošu stadionu.

Kā aģentūrai BNS pastāstīja stadiona projekta vadītājs un LFF Iepirkumu komisijas priekšsēdētāja vietnieks Vladimirs Žuks, tad reāli darbi objektā, visticamāk, tiks sākti rudenī – oktobrī vai novembrī pēc visu formalitāšu nokārtošanas.

Rekonstrukcijai paredzēto finansējumu nodrošinās LFF, tostarp – no UEFA paredzētajiem līdzekļiem futbola infrastruktūras programmu realizēšanas uzlabošanai turpmākajiem gadiem, kas tikuši apvienoti un novirzīti konkrēti šī projekta realizēšanai.

Sporta kompleksā ietilps futbola stadions ar aptuveni 5700 skatītāju vietām un visu nepieciešamo infrastruktūru, tostarp paredzēts arī Latvijas futbola muzejs, rehabilitācijas centrs, kafejnīca, sporta laukums apkārtējām skolām, autostāvvieta, LFF birojs.

Rekonstruēto stadionu, kas celts 1937. gadā, bet līdzšinējo izskatu ieguvis 1952. gadā, plānots nodot ekspluatācijā 2017. gada maijā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.