“Pars Termināls” konsolidētais apgrozījums pērn pieaudzis

Stividorkompānija “Pars Termināls” pērn strādāja ar 18,654 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, kas 4,3 reizes vairāk nekā 2013.gadā, un 355,3 tūkstošu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina datubāzē “Lursoft” pieejamais kompānijas finanšu pārskats.

Tostarp koncerna mātesuzņēmuma “Pars Termināls” apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,365 miljoni eiro, kas ir 13,6% mazāk nekā 2013.gadā, un kompānijas zaudējumi pieauga teju divas reizes – līdz 817,4 tūkstošiem eiro.

Kompānijas vadības ziņojumā teikts, ka ar stividorkompānijas “T2 Terminal”, kas nodarbojas ar naftas produktu pārkraušanu un uzglabāšanu, iegādi 2013.gadā arī mātesuzņēmumam radusies iespēja darboties šajā jomā, jo ir nepieciešamie resursi, atļaujas un atrašanās vieta. “Sabiedrības iegāde daļēji tika finansēta pašu līdzekļiem un arī ar “Nordea Bankas” piešķirtajiem kredītlīdzekļiem,” atzīmē uzņēmumā.

Pērnā gada peļņu “Pars Termināls” vadība skaidro ar apgrozījuma pieaugumu un izdevumu optimizāciju, savukārt apgrozījuma pieaugumu – ar jaunu klientu piesaisti un efektīvu sadarbību ar esošajiem klientiem.

Kompānijā norāda, ka nolemts 2015.gadā kopā ar pamatkapitāla nominālvērtības denomināciju arī palielināt pamatkapitālu par 1,5 miljoniem eiro, kā rezultātā pamatkapitāls pēc palielināšanas būs 2,503 miljoni eiro.

Tāpat “Pars Termināls” vadība norāda, ka šogad ir paredzēta mātesuzņēmuma pievienošana meitasuzņēmumam “T2 Terminal”.

2013.gadā koncerns strādāja ar 4,314 miljonu eiro apgrozījumu un 980,4 tūkstošu eiro zaudējumiem. Tostarp mātesuzņēmuma “Pars Termināls” apgrozījums 2013.gadā bija 2,738 miljoni eiro un zaudējumi – 430,3 tūkstoši eiro.

“Pars Termināls” ir reģistrēts 2012.gada novembrī un tā apmaksātais pamatkapitāls ir 1,003 miljoni eiro, liecina datubāzes “Lursoft” informācija. Uzņēmums uz pusēm pieder divām Kiprā reģistrētām kompānijām “Gertynoir Holdings Limited” un “Mattel Alliance Limited”.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.