Pasludina “Amo Plant” maksātnespējas procesu

Jelgavas tiesa trešdien rakstveida procesā izbeidza autobusu ražotāja “Amo Plant” tiesiskās aizsardzības procesu (TAP) un pasludināja tā maksātnespējas procesu, aģentūrai BNS pastāstīja tiesas pārstāve Taiga Klūga.

Tiesa šādu lēmumu pieņēma, jo “Amo Plant” likumā noteiktajā termiņā nebija iesniedzis izstrādātu TAP plānu, tādējādi “Amo Plant” TAP gada laikā bija izbeidzams jau otro reizi.

Lēmums nav pārsūdzams un stājies spēkā.

Klūga arī skaidroja, ka uzņēmuma TAP pieteikums saņemts šā gada 15.aprīlī un tajā “Amo Plant” bija norādījis, ka “iestājušās parādsaistības, kuras plāno segt turpinot saimniecisko darbību, tāpēc vēlas īstenot tiesiskās aizsardzības procesa plānu”.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka tiesa pērn 26.junijā jau bija ierosinājusi “Amo Plant” TAP, taču pagājušā gada oktobra vidū tas izbeigts.

Savukārt šogad janvārī Jelgavas tiesa noraidīja vairāku pieteicēju prasību par “Amo Plant” maksātnespēju. Tiesa vienā tiesvedībā apvienoja vairākas “Amo Plant” maksātnespējas procesa lietas. Tostarp vienā procesā tika apvienotas “Amo Plant” maksātnespējas lietas, kas ierosinātas pēc lauksaimniecības mašīnu, iekārtu un to piederumu vairumtirgotāja “Ferrus”, kas ir viens no “Amo Plant” līdzīpašniekiem, privātpersonas Aļesjas Zvejnieces, kura no 2009.gada līdz 2014.gada septembrim bijusi “Amo Plant” valdes priekšsēdētāja biroja vadītāja, automobiļu ražotāja “Amo Bus”, kā arī Nīderlandes uzņēmuma “VDL Bus & Coach B. V.” un vēl 13 privātpersonu pieteikumiem.

Zvejniece “Amo Plant” maksātnespējas procesa pieteikumu bija ierosinājusi saistībā ar “Amo Plant” parādsaistībām 4,4 tūkstošu eiro apmērā, “Ferrus” – 21,8 tūkstošu eiro apmērā, bet “Amo Bus” – 19 tūkstošu eiro apmērā. “VDL Bus & Coach B. V” tiesā vērsies ar pieteikumu par “Amo Plant” parādsaistībām 767 tūkstošu eiro apmērā, bet 13 privātpersonas – par parādsaistībām 104,7 tūkstošu eiro apmērā.

2013.gadā “Amo Plant” strādāja ar 3,241 miljona eiro apgrozījumu un 2,945 miljonu eiro zaudējumiem. Savukārt 2014.gada darbības rādītāji datubaze “Lursoft” vēl nav publiskoti.

“Amo Plant” ir dibināts 2005.gadā, un tā pamatkapitāls ir 30,886 miljoni eiro. Uzņēmuma akcionāri ir Maskavas valdība (92,6%), “Amo Zil” (4,4%), Jelgavas dome (2,7%) un “Ferrus” (0,3%), taču, tā kā kompānija ir akciju sabiedrība , tai precīza akcionāru saraksta iesniegšana Uzņēmumu reģistrā nav obligāta, un šī informācija var būt neprecīza.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.