Patlaban Latvija ir droša investīcijām

Patlaban Latvija ir droša investīcijām, ceturtdien sanāksmē, kurā otrā Pasaules Latviešu ekonomikas un inovāciju foruma priekšvakarā ārvalstu dalībnieki iepazīstas ar Latvijas ekonomikas aktualitātēm, sacīja Latvijas Bankas ekonomists Andris Strazds.

“Latvijas ekonomikā vairs nav steroīdu, tā ir ļoti naturāla šobrīd,” sacīja Strazds.

Latvijas Bankas ekonomists salīdzināja Latvijas makroekonomikas vidi ar filmu “Diena pēc rītdienas”. Viņš skaidroja, ka tāpat kā filmā, kur zinātnieks sacīja, ka vētru dabā izraisa disbalanss, arī makroenomikas vidē disbalanss izsauca negatīvas sekas.

Pēc Strazda teiktā, patlaban gan disbalanss Latvijas makroekonomikā vairs nav vērojams. “Šobrīd nav redzama disbalanss. Var droši investēt, nav nekādu mega makroekonomisko vētru šobrīd Latvijas ekonomikā,” pauda Strazds.

Tostarp viņš uzsvēra, ka ekonomikas veicināšanā būtiska nozīme ir inovāciju ieviešana uzņēmējdarbībā.

Latvijas Bankas ekonomists atzina, ka Latvijas problēma ir reģionālā politika. Viņš norādīja, ka nedrīkst atdalīti skatīt reģionus no Rīgas, citādāk tas neveicinās produktivitāti un neļaus skatīt investoriem Latviju kā spēcīgu un vienotu valsti.

Skaidrojot Krievijas ietekmi uz Latvijas ekonomiku, Strazds atzīmēja, ka situācija ir saspringta, bet vētrai rasties nevajadzētu. “Melnie mākoņi no Austrumiem ir, bet ja būs lietus un vētra, tā mūs daudz neietekmēs, mēs vairs neesam tik atkarīgi no Krievijas tirgus,” prognozēja Strazds.

Otro Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumu rīko Pasaules Brīvo latviešu apvienība kopā ar Ārlietu ministriju. Pirmais Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forums notika 2013.gadā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.