Pieaug iedzīvotāju optimisms par ekonomikas attīstību

Nedaudz palielinājies Latvijas iedzīvotāju optimisms par valsts ekonomikas attīstību, aģentūrai BNS pavēstīja “DNB Bankas” sabiedrisko attiecību vadītāja Teika Lapsa, atsaucoties uz jaunākā “DNB Latvijas barometra” pētījuma datiem.

“Iedzīvotāji nedaudz atzinīgāk kā iepriekš vērtējuši Latvijas ekonomikas stāvokļa izmaiņas un attīstības perspektīvas, indeksiem pieaugot par attiecīgi trim un vienu punktu. Tiesa, nelielu kritumu piedzīvojis pašreizējā ekonomikas stāvokļa vērtējums. Taču, neskatoties uz to, kāpums vērojams iedzīvotāju vērtējumā par pašreizējo ģimenes materiālo stāvokli un tā attīstības prognozēm, indeksiem pakāpjoties par diviem un vienu punktu,” informēja Lapsa.

Viņa norādīja, ka arī nākotnē Latvijas iedzīvotāji lūkojas nedaudz cerīgāk kā iepriekšējā mēnesī, proti, vērtējums pakāpies par vienu punktu – no -1 līdz 0. Turklāt iedzīvotāji kļuvuši mazliet optimistiskāki par iespējām atrast labu darbu Latvijā – indekss palielinājies par vienu punktu. Tiesa, vēl joprojām lielākā daļa aptaujāto uzskata, ka iespējas atrast labu darbu Latvijā ir sliktas.

Savukārt “DNB Latvijas barometra” otrajā daļā, tuvojoties Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē noslēgumam, iedzīvotāji šoreiz lūgti izteikt viedokli par to, vai pašlaik jūtas kā pilntiesīgi ES pilsoņi, kādi ir Latvijas kā prezidējošās valsts uzdevumi, kādas ir prioritātes prezidentūras laikā un kādām tām vajadzētu būt, kādi ir būtiskākie ieguvumi no prezidentūras, kā arī kāda ir Latvijas ietekme uz lēmumiem, kas tiek pieņemti ES.

Plašākus pētījuma rezultātus “DNB Banka” publiskos ceturtdien, 28.maijā.

“DNB Latvijas barometrs” ir ikmēneša socioloģiskais pētījums, kurā tiek pētītas konkrētā brīža aktuālās norises sabiedrībai nozīmīgās jomās. Vienlaikus iedzīvotājiem ikreiz tiek uzdots pastāvīgo jautājumu kopums, kas mēnesi pa mēnesim atspoguļo sabiedrības vispārējā noskaņojuma izmaiņas.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.