Piena lopkopībā iegulda 15 miljonus eiro

Daudznozaru kompānija “Agrofirma Tērvete” pēdējo trīs gadu laikā piena lopkopībā ir ieguldījusi investīcijas 15 miljonu eiro apmērā, aģentūrai BNS sacīja “Agrofirmas Tērvete” valdes priekšsēdētājs Dainis Dominieks.

“Visā, kas pēdējo trīs gadu laikā ir saistīts ar piena lopkopību, esam investējuši 15 miljonus eiro,” sacīja Dominieks.

Viņš arī pastāstīja, ka investīciju ietvaros kompānija jūlijā plāno nodot ekspluatācijā divas rekonstruētas un vienu jaunu fermu, kas nodrošinās iespēju uzņēmumam nākotnē palielināt ganāmpulku vismaz par 300 liellopiem.

Pēc viņa teiktā, šobrīd “Agrofirmā Tērvete” mīt 2,2 tūkstoši slaucamo govju.

Vienlaikus viņš norādīja, ka uzņēmums vēl nav izlēmis, vai liellopu skaitu palielināt jau šogad. “Akcionāriem ir jālemj, vai uzņēmums ganāmpulku turpinās audzēt strauji, vai to jādara pašataudzēšanas ceļā. Šis jautājums tiks izlemts jūlija beigās, augusta sākumā,” sacīja Dominieks.

Tāpat viņš atzīmēja, ka “Agrofirma Tērvete” apsver iespēju realizēt arī citus investīciju projektus, taču gala lēmumu vēl nav pieņēmts. “Ir ideja startēt uz Eiropas fondu nākošo kārtu, tad jau redzēs, kā tas rezultēsies – tas ir uzņēmuma akcionāru ziņā,” teica Dominieks.

Atbilstoši datubāzes “Lursoft” informācijai 2013.gadā “Agrofirma Tērvete” strādāja ar 12,887 miljonu eiro apgrozījumu un 589,5 tūkstošu eiro peļņu. Savukārt uzņēmuma 2014.gada rezultāti vēl nav publicēti.

“Agrofirmas Tērvete” darbības pamatvirzieni ir augkopība, piensaimniecība, lauksaimnieciskie un ar lopkopību saistītie pakalpojumi, gaļas un gaļas produktu ražošana un pārstrāde, piena produktu ražošana, alus ražošana, sabiedriskā ēdināšana, konditorejas un kulinārijas izstrādājumu ražošana un citi.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.