Piena pārstrādē ir grūti atrast speciālistus

Latvijā piena pārstrādes sfērā ir gūti atrast speciālistus un jaunie darbinieki ir jāapmāca pašiem, intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam “Baltic Business Service” sacīja piena pārstrādes uzņēmuma “Tukuma piens” direktors Ints Poškus.

Viņš norādīja, ka jaunus darbiniekus nav viegli atrast. “Lielākās problēmas sākas tad, kad iestājas ļoti siltais laiks, tad mēģinām izlīdzēties ar skolēniem, studentiem. Ja jāmeklē speciālisti, ir sarežģīti tādus atrast, tomēr ir visai tālu braukt uz Tukumu ikdienā,” atzina Poškus.

Pēc viņa teiktā, pārtikas nozarē ir grūti atrast speciālistus ar pamatīgām zināšanām par attiecīgo nozari. “Agrāk Latvijas Lauksaimniecības universitātes Pārtikas tehnoloģijas fakultāte sagatavoja segmentētus speciālistus ar pamatīgām zināšanām par attiecīgo nozari – vai nu gaļas pārstrādi, piensaimniecību u.tml. Tagad tā vairs nav. Ja arī kāds Latvijas Lauksaimniecības universitātes absolvents pieteiktos darbā, viņa zināšanu bāze neļautu pretendēt ne uz ko vairāk par kāda kvalificēta strādnieka darbu. Protams, ja viņš mācību procesu ir normāli izgājis, viņam būtu jābūt iemaņām domāt un ātri iemācīties, bet neviens augstskolas absolvents par kvalificētu strādnieku nav gatavs strādāt,” sacīja Poškus.

Viņš pastāstīja, ka vidējā un augstākā līmeņa speciālistu mainība ir niecīga, savukārt zemākās kvalifikācijas strādnieku mainība vasarā ir ievērojama, taču ziemā neliela.

Pēc kompānijas pārstāvju vēstītā, “Tukuma piens” apgrozījums pagājušajā gadā ir pieaudzis par 10%, salīdzinot ar gadu iepriekš. Savukārt 2013.gadā “Tukuma piens” apgrozījums bija 49,315 miljoni eiro, savukārt kompānijas peļņa – 2,287 miljoni eiro.

“Tukuma piens” ir viens no lielākajiem piena pārstrādātājiem Latvijā, kas sadarbojas ar aptuveni 215 piegādātājiem, galvenokārt Kurzemē un Zemgalē, un ražo vairāk nekā 180 dažādus piena produktus. Uzņēmums ir dibināts 1996.gadā, un tā pamatkapitāls ir viens miljons latu (1,42 miljoni eiro). Kompānijas lielākais akcionārs ir dāņu uzņēmējs Stefans Davids Balkins (82,7%), liecina informācija datubāzē “Lursoft”. Tā kā “Tukuma piens” ir akciju sabiedrība, tam Uzņēmumu reģistram nav jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.