Pirkt māju kredītā

Nekustamais īpašumsMājas iegāde ir nopietns solis, jo prasa īpaši lielus ieguldījumus un paļāvību ne tik vien uz saviem, bet arī ārējiem spēkiem nākotnē. Taču nepadodoties bezcerībai, varam sasniegt to, ko vēlamies.

Jūs neesat viens. Jums ir iespējamie partneri – dzīvesbiedrs, vecāki, draugs vai bērni. Jūsu nākotnes kredīta maksājumi ir atkarīgi no Jūsu kopējiem ienākumiem, kredītvēstures, valūtas, kādā tiek noformēts aizdevums. Banka pievērsīs uzmanību arī tam, vai kredīts tiek ņemts sava mājokļa iegādei, kurā dzīvosiet pats, vai tāda īpašuma iegādei, kas paredzēts kā ieguldījums un kas bankai parasti nozīmē lielāku risku. Kredīta maksājumi šī iemesla dēļ var palielināties. Ja Jūsu ienākumi ir eiro, bet kredītu izvēlēsieties ņemt citā valūtā zemākās procentu likmes dēļ, valūtas svārstību dēļ ikmēneša maksājumi var gan palielināties, gan pazemināties – nevar cerēt, ka kurss visu laiku būs labvēlīgs. Hipotekārais kredīts ir ilgtermiņa aizņēmums, un valūtas kursu svārstības ietekmē risku, kas saistīts ar to izmaiņām.

Papildu izdevumi ir īpašuma vērtēšanas izmaksas, valsts noteiktās kancelejas nodevas, Zemesgrāmatas nodevas, ķīlas reģistrēšana, maksas par dažādu dokumentu sastādīšanu un apstiprināšanu pie notāra, kā arī iegādātā īpašuma apdrošināšana, kas ir jāatjauno katru gadu. Tāpat jārēķinās ar vienreizējās nodevas lielumu par kredīta izsniegšanu. Jāpārliecinās arī par iespējām mainīt kredīta nosacījumus – izdevumiem pārstrukturēšanas gadījumā.

Pirmā iemaksa mājokļa pirkšanai ir iegūstama, pārdodot kādu citu pašreizējo īpašumu. Protams, ka izdevumi ar to nebeigsies. Pazemināsies līdzekļu apjoms, ko varējām tērēt līdz šim, vairāk uzmanības būs jāpievērš taupībai un tēriņu uzskaitei, ar ko jāsākas budžeta disciplīnai.

Neviens nevar paredzēt visas izmaiņas, kādas notiks mūsu dzīvē. Taču tas nav iemesls, lai atteiktos no sapņa par jaunu dzīvesvietu. Mēs nekad nezinām, ko dzīve mums piedāvās, tādēļ jāturpina iet sapņa piepildījuma virzienā, šādi parādot par savu nodomu nopietnību. Varam uzsākt ietaupījumu veidošanu jau tagad, bet laika gaitā saņemt iespēju palielināt ienākumus: Jūs varat uzsākt savu biznesu, iegūt algas paaugstinājumu, kāpt pa karjeras kāpnēm.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.