Pirmā mājokļa iegāde

Hipotekārais kredīts pret ķīluPirmā mājokļa iegāde ir svarīgs notikums, kas ne vien ļauj sajusties, kā patiesam sava mājokļa saimniekam, bet arī ietaupīt līdzekļus par dzīvojamās platības īri.

Lai gan īpašumu cenas Latvijā svārstās no pāris tūkstošiem līdz pat miljoniem, lielākā daļa valsts iedzīvotāju nevar atļauties iegādāties pirmo mājokli par saviem personīgajiem līdzekļiem, neatkarīgi no tā, kādā cenu kategorijā atrodas noskatītais nekustamais īpašums, tāpēc kā risinājums tiek izvēlēts kāds no kredītiem pirmā mājokļa iegādei.

Lai gan hipotekārā kredīta noformēšana nav paveicama 15 minūšu laikā, to nevarētu dēvēt arī par īpaši sarežģītu un laikietilpīgu procesu. Vairāki aizdevēji piedāvā pieteikties kredītam internetā un izskatīt pieteikumu vienas stundas laikā. Pēc pieteikuma izskatīšanas, tiek veikta nekustamā īpašuma novērtēšana un izveidots aizdevuma piedāvājums. Viss šis process parasti aizņem laiku no pāris dienām līdz vienai nedēļai, atkarībā no tā, kad jūs un mājokļa pārdevējs esat gatavs tikties ar īpašuma vērtētāju.

Pirms aizdevuma pieteikšanas ikviens var doties uz bezmaksas finanšu konsultāciju pie aizdevēja. Konsultācijas laikā, parasti tiek izskatītas jūsu iespējas saņemt vēlamo aizdevuma summu, kā arī apspriesti aizdevuma nosacījumi un jūsu esošā un plānotā finanšu situācija. Pēc finanšu konsultācijas, Jums vajadzētu būt skaidrībai par to, uz cik lielu aizdevumu jūs varat pretendēt un kāda konkrētajā brīdī būtu vēlamā jūsu pirmā mājokļa pirkšanas cena. Bezmaksas konsultācijām parasti ir iespējams pieteikties internetā, izvēlētā aizdevēja mājas lapā.

Izvēloties aizdevēju, ņemiet vērā pāris svarīgus ieteikumus:

  • Ņemot vērā personīgo iekrājumu apjomu un šī brīža finansiālo situāciju, aprēķiniet, cik lielu daļu no noskatīta īpašuma vērtības, jūs varat segt no saviem personīgajiem līdzekļiem. Atcerieties, ka atkarībā no aizdevēja, piešķirtais aizdevums var sastādīt no 70 līdz 90% no īpašuma tirgus vērtības, taču atlikušo daļu jums būs jāsedz no saviem līdzekļiem.
  • Izvēlieties aizdevēju, kurš piedāvā jums vēlamo aizdevuma atmaksas termiņu.
  • Salīdziniet piedāvātās aizdevuma procentu likmes, un naudas summas, kura aizdevuma termiņam beidzoties būsiet samaksājis par aizdevuma izsniegšanu.
  • Izvēlieties Latvijā licencētu aizdevēju.
  • Pievērsiet uzmanību aizdevēju rīkotajām akcijām, kas varētu samazināt izdevumus par aizdevumu.

Ieteikums!

Pirms pieteikšanās aizdevumam, sludinājumu portālos apskatiet tirgus cenas īpašumiem, kas atrodas netālu no jūsu izvēlētā mājokļa. Šādu cenu salīdzināšanu veic arī vairāki aizdevēji, kuri tādejādi nosaka aizdevuma apjoma slieksnis kredītiem, kuri tiek piešķirti īpašumu iegādei konkrētajā rajonā.

Nevarētu noliegt, ka daļa sabiedrības uz kredītu noformēšanu raugās visai skeptiski, turklāt ņemot vērā nesenā krīzes perioda sekas,šī nostāja ir saprotama, taču apskatot nekustamo īpašumu īres cenas, pastāv liela iespējamība, ka ikmēneša kredītmaksājuma summa būs ievērojami mazāka, par ikmēneša īres maksu, kuru šobrīd nākas maksāt tiem cilvēkiem, kuriem vēl nepieder personīgais mājoklis.

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.