Plāno sākt jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūru

Pasažieru pārvadātāja pa dzelzceļu “Pasažieru vilciens” (PV) tuvākajā laikā plāno sākt jauno elektrovilcienu iepirkuma procedūru, un optimistiskākajā gadījumā pirmie vilcieni varētu tikt saņemti nākamā gada beigās, trešdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam “Rīta Panorāma” sacīja PV valdes priekšsēdētājs Andris Lubāns.

“Tuvākajā laikā sāksim iepirkuma procedūru. Optimistiskākā scenārija gadījumā nākamā gada beigās varētu parādīties arī pirmie vilcieni,” teica Lubāns.

Viņš norādīja, ka izstrādātā uzņēmuma darbības stratēģija 2015.līdz 2020.gadam, kuru plānots prezentēt trešdien, ir viens no priekšnosacījumiem, lai PV varētu sākt attiecīgo iepirkuma procedūru.

“Līdz ar to ir jau stabilāks pamats, lai mēs varētu piesaistīt kredītresursus. Ņemot vērā, ka Eiropas Savienības Kohēzijas finansējums vilciena iepirkumā vairs nav iespējams, mums šī nauda ir jāaizņemas tirgū. Mums ir jāspēj pierādīt komercbankām, ka mums ir stratēģija, ka mūsu bizness ir dzīvotspējīgs vairāku desmitu gadu garumā, ka mēs spēsim iekasēt pieteikami daudz līdzekļu, lai varētu atmaksāt šos vilcienus,” sacīja Lunāns.

Aģentūra BNS jau rakstīja, ka PV pērn 23.jūlijā pārtrauca jauno elektrovilcienu iepirkumu, norādot, ka tā turpināšana neatbilst kompānijas interesēm un finansiālajām iespējām.

Tāpat ziņots, ka PV elektrovilcienu nomas iepirkumā triju pretendentu starpā par uzvarētāju atzina Šveices kompāniju “Stadler”. Vienošanās paredzēja nomāt 25 elektrovilcienu sastāvus ar iespēju to skaitu palielināt līdz 45. Bija plānots pēcāk vilcienus izpirkt. Kopējā līgumcena bija 273,904 miljoni eiro.

Līgums gan noslēgts netika – Satiksmes ministrija pauda bažas par PV spēju attiecīgo darījumu finansēt un uzdeva kompānijas toreizējai vadībai veikt precizētus aprēķinus. Pēc to saņemšanas ministrijas pārstāvji norādīja, ka aprēķini nesniedz pamatojumu uzņēmuma spējai finansēt elektrovilcienus nomas darījumu, un paziņoja, ka kompānijas valdi atlaidīs. Pēc tam PV valde Arta Birkmaņa vadībā atkāpās pati, bet Satiksmes ministrija iecēla jaunu kompānijas valdi Lubāna vadībā.

PV ir izveidots 2001.gadā, nodalot iekšzemes pasažieru pārvadājumus no valstij piederošās Latvijas dzelzceļa kompānijas “Latvijas Dzelzceļš” veiktajām funkcijām. Iepriekš PV 100% bija “Latvijas Dzelzceļa” meitasuzņēmums, taču 2008.gada oktobrī tas pārveidots par valsts uzņēmumu.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.