“Preiļu siers” apgrozījums pērn palielinājies

Latvijas piena pārstrādes uzņēmums “Preiļu siers” pērn strādāja ar 50,654 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 5% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 9,5% – līdz 1,77 miljoniem eiro, liecina datubāzē “Lursoft” publiskotā informācija.

“Preiļu siera” konsolidētais apgrozījums pērn bijis 51,613 miljoni eiro, kas ir par 1,8% vairāk nekā gadu iepriekš, bet koncerna peļņa samazinājās par 22,4% – līdz 1,993 miljoniem eiro. “Preiļu siera” koncernā ietilpst uzņēmumi “Latgales piens”, “Krāslavas piens”, “Zolva”, “Vietējā” un “Sēļi”.

“Preiļu siers” vadības ziņojumā teikts, ka uzņēmuma peļņa pērn samazinājās galvenokārt saistībā ar mazāk veiksmīgo “Krāslavas piens” un “Zolva” darbību.

“2014.gads “Preiļu siers” bija ekonomiski veiksmīgs, jo sasniegts lielākais apgrozījums visā kompānijas saimnieciskās un finansiālās darbības periodā,” norādīts uzņēmuma  vadības ziņojumā, piebilstot, ka pērn “Preiļu siers” kļuva par lielāko piena pārstrādes uzņēmumu Latvijā, iepērkot un pārstrādājot 115,7 tonnas piena.

Kompānijas vadība arī norādīja, ka uzņēmums pērn īstenoja un nodeva ekspluatācijā vērienīgu investīciju projektu, kas ļaus ražot demineralizēto sūkalu pulveri, ko izmanto bērnu pārtikas ražošanā.

Pērn uzņēmumā strādāja 292 darbinieki, kas ir par četriem cilvēkiem jeb 1,4% vairāk nekā gadu iepriekš.

“Preiļu siers” vadība norāda, ka pašreizējo stāvokli kompānijā vērtē kā stabilu. “Iepriekšējos gados ir izdarīti nopietni ieguldījumi tehnoloģiskā procesa modernizācijā, efektīvā izejvielas izlietošanā un būtiskā ražošanas izmaksu samazināšanā, kas dod iespēju jebkurā brīdī, mainoties tirgus situācijai un pieprasījumam, ražot vienu vai otru eksporta produktu,” sacīts vadības ziņojumā.

Kompānijas vadība arī atzīmēja, ka “Preiļu sieram” ir atļauja eksportēt produkciju uz Krieviju, kā arī Eiropas Savienības (ES) ietvaros un šogad 30.aprīlī kļuva zināms, ka uzņēmumam ir piešķirta arī atļauja eksportēt produkciju uz Ķīnu.

2015.gadā “Preiļu siers” plāno turpināt investēt jaunu produktu ražošanā. “Pateicoties tam, ka ar gadiem veiksmīgi izveidojusies sadarbība ar produkcijas pircējiem ārvalstīs, uzņēmuma valde uzskata, ka pieņemot analītiskus un pārdomātus lēmumus 2015.gadā palielināsies gan piena iepirkums, gan tā pārstrāde atbilstoši esošajai situācijai tirgū,” teikts vadības ziņojumā, piebilstot, ka uzņēmus plāno stabili saglabāt pozīcijas piensaimniecībā, kā arī turpmāk ieņemt vadošo vietu piena pārstrādē Latvijā un saglabāt lielākā siera eksportētāja statusu valstī.

2013.gadā “Preiļu siers” apgrozījums bija 48,263 miljoni eiro, savukārt uzņēmuma peļņa bija 1,956 miljoni eiro, liecina “Lursoft” datubāzē pieejamā informācija.

“Preiļu siera” produkcija pārsvarā tiek eksportēta. Tā kā uzņēmums ir akciju sabiedrība, tam nav Uzņēmumu reģistram jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.