“Preses servisa” apgrozījums – 20,8 miljoni eiro

Latvijā lielākā preses piegādātāja “Preses serviss” apgrozījums pērn bija 20,827 miljoni eiro, kas ir par 3,4% mazāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa samazinājās par 13,9% un bija 1,124 miljoni eiro, liecina datubāzē “Lursoft” iesniegtais kompānijas finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka dienas laikrakstu pārdošana turpina kristies, tomēr citu produktu grupu radītie ieņēmumi kompensē attiecīgo ienākumu samazinājumu. “Kompānija ir palielinājusi importētās preses pārdošanu un abonēšanu, kā arī grāmatu un pārējās drukātās produkcijas, kā arī kolekcijas preču pārdošanu,” norāda “Preses servisa” vadība.

2015.gadā kompānijas vadība neparedz būtiskas izmaiņas Latvijas ekonomikā un uzskata, ka drukātās preses cenas turpinās samazināties, taču lēnāk nekā attīstītākajos tirgos. Turpmāku apgrozījuma kritumu “Preses serviss” iecerējis kompensēt, optimizējot darbību un veicot izmaksu kontroli.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka 2013.gadā “Preses serviss” strādāja ar 21,556 miljonu eiro apgrozījumu un 1,306 miljonu eiro peļņu.

“Preses serviss” vairumtirdzniecībā tirgo presi un citas iespiedprodukcijas preces, kuras tiek piegādātas vairākiem tūkstošiem kiosku un veikalu visā Latvijā. “Preses serviss” ir dibināts 2001.gadā, un tā pamatkapitāls ir 500 tūkstoši latu (711,4 tūkstoši eiro). Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir mazumtirgotājs “Narvesen Baltija”, liecina informācija datubāzē “Lursoft”.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.