Prezidentūras laikā gūti jauni sadarbības partneri

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē laikā Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK) ieguvusi vairākus jaunus sadarbības partnerus un vērtīgu pieredzi, aģentūrai BNS pavēstīja LDDK pārstāve Una Grenevica.

Viņa informēja, ka prezidentūras laikā LDDK organizēja piecas starptautiskas konferences, izstrādājot un apstiprinot tajās četras rīcībpolitikas rekomendācijas politikas veidotājiem, kā arī uzņēma virkni ārvalstu darba devēju vizīšu Latvijā.

Pēc Grenevicas teiktā, aktīva līdzdalība prezidentūrā konfederācijai sniedza iespēju dibināt jaunus kontaktus un veidot tīklu vērtīgai pieredzes apmaiņai ar uzņēmējdarbības vides pārstāvjiem gan ES ietvaros, gan ārpus ES esošās valstīs. “Turklāt daudzu valstu pārstāvji, pateicoties LDDK organizētajām aktivitātēm, šogad Latviju apmeklēja pirmo reizi,” pauda Grenevica.

“Par vienu no būtiskākajiem ieguvumiem jāuzsver jaunu kontaktu dibināšana ar citām darba devēju organizācijām, lēmumpieņēmējiem un investoriem, kuru interese par Latviju kā uzticamu sadarbības partneri un labvēlīgu vidi attīstībai ir būtiski pieaugusi pēdējā pusgada laikā. Kā rezultātā noslēgti pieci jauni sadarbības līgumi ar organizācijām, kas ikdienā strādā uzņēmējdarbības vides attīstībai,” pauda LDDK prezidents Vitālijs Gavrilovs.

Tāpat darba devēji prezidentūru izmantoja, lai diskutētu par biznesam nozīmīgiem jautājumiem un iepazīstinātu Eiropas un Latvijas lēmumu pieņēmējus ar darba devēju nostāju.

Kopumā LDDK rīkotajos prezidentūras pasākumos piedalījās 1 305 dalībnieki no 44 valstīm.

Latvija bija ES Padomes prezidējošā valsts šā gada pirmajā pusē. Par nākamo ES Padomes prezidējošo valsti 1.jūlijā kļuva Luksemburga.

LDDK ir Latvijas lielākā darba devēju organizācija. Tās biedri nodarbina 41% no visiem Latvijas darbaspējīgajiem iedzīvotājiem.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.