Prezidentūras pasākumus Latvijā apmeklējuši 15 tūkstoši

Latvijas prezidentūras Eiropas Savienības (ES) Padomē pasākumus Latvijā līdz šim apmeklējuši 14,7 tūkstoši, aģentūru BNS informēja Prezidentūras komunikācijas un sabiedrisko attiecību departamenta pārstāve Lāsma Lapinska.

Latvijā līdz šim norisinājušies 129 prezidentūras pasākumi, savukārt Briselē un Luksemburgā – 873 dažāda līmeņa sanāksmes. Savukārt prezidentūras pasākumus ārvalstu un Latvijas žurnālisti apmeklējuši 982 reizes.

Visvairāk žurnālistu – 222 – Rīgā pulcējās uz Ekonomikas un finanšu jautājumu ministru neformālo tikšanos, kas norisinājās 24. un 25.aprīlī. Sagaidāms, ka vēl lielāka žurnālistu interese būs par Austrumu partnerības samitu 21. un 22.maijā un tā pavadošajiem pasākumiem.

Prezidentūras mājaslapa www.eu2015.lv apmeklēta 238 127 reizes, unikālo skatījumu skaitam sasniedzot 136 tūkstošus. Salīdzinājumam Latvijas trio prezidentūras partnervalsts Itālijas mājaslapa attiecīgajā periodā skatīta 315 814 reizes, unikālo skatījumu skaitam sasniedzot 134 tūkstošus.

Mājaslapa skatīta no vairāk nekā 180 pasaules valstīm, visbiežāk no Latvijas, Beļģijas, Vācijas, Apvienotās Karalistes un Francijas. Prezidentūras “Twitter” kontam @es2015lv latviešu valodā šobrīd ir vairāk nekā 4060 sekotāji, savukārt @eu2015lv kontam angļu valodā – vairāk nekā 7090.

Izmantojot prezidentūras veidotos video materiālus no pasākumiem, kas norisinājās Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, 119 televīzijas kanāli Eiropā ir izveidojuši 2626 sižetus vairāk nekā 12 stundu garumā. Visbiežāk videomateriālu izmantojuši žurnālisti no Grieķijas, Spānijas, Itālijas, Vācijas un Portugāles.

Pirmajos četros mēnešos Prezidentūras publiskās diplomātijas un kultūras programma piedāvājusi 34 koncertus un 22 izstādes 11 valstīs. Dažādos kino festivālos demonstrētas 69 animācijas, dokumentālās un spēlfilmas no Latvijas.

Tāpat ir izdota Latvijas prezidentūras pastmarka, kā arī īpaša divu eiro apgrozības monēta ar prezidentūras logo.

Raiņa un Aspazijas 150.gadadienai veltītais īsfilmu projekts “#domasspēks” viesojies 17 ES dalībvalstīs. Uz vairāk nekā 70 bibliotēkām 35 pasaules valstīs ceļu sākuši prezidentūras un LNB gatavotie grāmatu dāvinājuma komplekti.

Līdz pat prezidentūras noslēgumam rīdziniekiem un pilsētas viesiem būs iespēja aplūkot Latvijā radītās inovatīvās idejas, apmeklējot brīvdabas izstādi pie tirdzniecības centra “Origo”. Latvijas Nacionālajā bibliotēkā aizvien apskatāma izstāde “Dizaina manifestācijas/REPUTĀCIJA”.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.