Prognozē lēnāku bezdarba līmeņa samazināšanos

Latvijā bezdarba līmeni šogad saruks lēnāk nekā prognozēts iepriekš un gadā kopumā pietuvosies 9,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, prognozēts jaunākajā Ekonomikas ministrijas (EM) sagatavotajā informatīvajā ziņojumā par makroekonomisko situāciju valstī.

Gada sākumā ministrija prognozēja bezdarba līmeni 9,6% apmērā.

“Situācija darba tirgū turpinās uzlaboties, vienlaikus uzlabojumi kļūs arvien mērenāki, ko ietekmēs lēnāki ekonomikas izaugsmes tempi. Situāciju arvien vairāk ietekmēs negatīvās demogrāfijas tendences, kas iezīmēsies ne tikai darba tirgus rādītājos, bet arī darbaspēka pieejamībā,” norādīts informatīvajā ziņojumā.

EM atzīmē, ka 2015.gadā kopumā paredzams lēns nodarbinātības pieaugums – nodarbināto skaits pieaugs vien par 0,2%, salīdzinot ar 2014.gadu. Vienlaikus nodarbinātības līmenis nedaudz pārsniegs 60%. “Lielākais nodarbināto skaita pieaugums sagaidāms uz iekšzemes pieprasījumu vērstajās nozarēs – komercpakalpojumu sektorā un tirdzniecībā. Apstrādes rūpniecībā nozīmīgākais nodarbināto skaita pieaugs sagaidāms metālapstrādē, ko pamatā ietekmēs “KVV Liepājas metalurgs” darbības atjaunošana. Kopumā nodarbināto skaits 2015.gadā varētu sasniegt 886,5 tūkstošus,”  prognozēts ziņojumā

EM norāda, ka šogad turpinās samazināties arī bezdarbs, savukārt darba meklētāju skaits, salīdzinot ar 2014.gadu, samazināsies par gandrīz 12 tūkstošiem – līdz 96 tūkstošiem vidēji gadā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka Latvijā pērn bija 107,6 tūkstoši darba meklētāju jeb 10,8% no ekonomiski aktīvajiem iedzīvotājiem, kas ir par 1,1 procentpunktu mazāk nekā 2013.gadā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.