“Rēzeknes dzirnavnieka” apgrozījums pērn palielinājies

Graudu pārstrādes uzņēmums “Rēzeknes dzirnavnieks” pagājušajā gadā strādāja ar 3,353 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 38,7% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa pieauga gandrīz divas reizes – līdz 957,6 tūkstošiem eiro, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais kompānijas finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka iepriekšējais gads “Rēzeknes dzirnavnieks” darbībā ir vērtējams kā veiksmīgs.

Kompānijas vadība atzīmē, ka pērn palielinājies “Rēzeknes dzirnavnieka” sniegto graudu un rapša pirmapstrādes pakalpojumu apmērs, kas skaidrojams galvenokārt ar ražas apmēra kāpumu reģionā. Tāpat 2014.gadā finanšu rādītājus pozitīvi ietekmēja stabilie ieņēmumi no nomā nodotām platībām un pieaugošie kravu pārkraušanas apmēri uz kompānijas dzelzceļa pievedceļiem. Savukārt negatīva ietekme bijusi augstajām dabasgāzes un elektroenerģijas energoresursu cenām.

Kopumā pērn “Rēzeknes dzirnavnieks” ir pieņēmis elevatorā 116 tonnas tūkstošu graudu un rapša, kas ir par 27% vairāk nekā 2013.gadā.

Pagājušajā gadā “Rēzeknes dzirnavnieks” īpašumos, inventārā un iekārtās ieguldīja 296 tūkstošus eiro. Lielākie ieguldījumi veikti tehnikas iegādē, laboratorijas renovācijā un fiziski nolietojušos iekārtu nomaiņā, lai nodrošinātu plānoto graudu un rapša pieņemšanas apmēru. Būtiski ieguldījumi veikti arī uzņēmuma dzelzceļa infrastruktūrā, tajā skaitā dzelzceļa pievedceļu remontdarbiem, jo ik gadu pieaug kravu pārkraušanas apmēri uz uzņēmuma dzelzceļa pievedceļiem.

Tāpat uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka kompānija ir izstrādājusi attīstības plānu trim gadiem, kurā paredzēta peļņa, paplašinot pirmapstrādes pakalpojumu klāstu un paātrinot elevatora darbību. Kompānija turpmāk plāno orientēties uz noliktavu un pārkraušanas pakalpojumu sniegšanu gan brīvajā muitas zonā, gan ārpus tās. Pārkrauto kravu apmēra pieaugums plānots galvenokārt uz lauksaimniecības produkcijas un kompānijas partneru kravu pārkraušanas plānotā pieauguma rēķina.

2013.gadā “Rēzeknes dzirnavnieks” strādāja ar 2,418 miljonu eiro apgrozījumu un 484,2 tūkstošu eiro peļņu.

1991.gadā dibinātā uzņēmuma pamatkapitāls ir 668,7 tūkstoši latu (951,5 tūkstoši eiro). Uzņēmuma lielākais īpašnieks ar 93% kapitāldaļu ir Zviedrijā reģistrētais uzņēmums “Scandagra Group” (99,8%).

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.