Rīgā pēdējos 6 gados augstākās dzīvokļu cenas

Sērijveida dzīvokļu cenas Rīgas mikrorajonos jūnijā sasniegušas augstāko atzīmi pēdējo sešu gadu laikā, aģentūrai BNS pavēstīja nekustamo īpašumu kompānijas “Arco Real Estate” mārketinga projektu vadītājs Dainis Guks, atsaucoties uz jaunāko “Arco Real Estate” tirgus pārskatu.

Tajā teikts, ka šā gada jūnijā Rīgas mikrorajonos sērijveida dzīvokļu cenas, salīdzinot ar šā gada maiju, palielinājās par 0,3%, kamēr vidējā cena pieauga līdz 645 eiro par kvadrātmetru, kas ir šī segmenta dzīvokļu cenu augstākā atzīme pēdējo sešu gadu laikā.

Lai gan jūnijs bija piektais mēnesis pēc kārtas, kad konstatēts sērijveida dzīvokļu cenu kāpums, “Arco Real Estate” valdes loceklis Māris Laukalējs to raksturo kā mērenu tāpēc, ka kopumā cenas kopš 2015.gada sākuma pieaugušas par 1,2%. Arī kopš pērnā gada jūnija sērijveida dzīvokļu cenas gada laikā palielinājušās par 1,2%.

Laukalējs pauda, ka par būtisku cenu pieauguma tendenci runāt ir pāragri, jo visos Rīgas mikrorajonos cenu izmaiņas, tāpat kā iepriekšējos mēnešos, ir nelielas, turklāt vasaras mēnešos vairākos mikrorajonos tika novērota arī cenu samazināšanās.

Lielākais dzīvokļu viena kvadrātmetra vidējās cenas pieaugums Rīgas mikrorajonos kopš 2015.gada sākuma konstatēts Bolderājā (+2,5%), Āgenskalnā (+2,2%) un Ziepniekkalnā (+2,2%). Arī lielākajā daļā pārējo Rīgas mikrorajonu cenas šajā periodā pieauga. Cenas jūnijā saruka vienīgi Teikā (-1,5%).

2015.gada jūnijā, salīdzinot ar maiju, viena kvadrātmetra vidējā cena dzīvokļiem, vērtējot tos pēc istabu skaita, pieauga divistabu (+0,6 %) un trīsistabu (+0,2 %) dzīvokļiem. Vienistabu un četristabu dzīvokļiem izmaiņas netika konstatētas.

Tostarp pārskatā sacīts, ka šā gada jūnijā dzīvokļu piedāvājums Rīgā kopumā samazinājās par 0,4%. Savukārt piedāvājumu skaits “Arco Real Estate” apskatītajos mikrorajonos pieauga par 1%. Tomēr, salīdzinot ar pagājušā gada jūniju, dzīvokļu piedāvājums samazinājās – kopējais dzīvokļu piedāvājums bija mazāks par 7,7%, bet lielāko mikrorajonu dzīvokļu piedāvājums bija mazāks par 6,1%.

Lielākais piedāvājumu skaits mikrorajonos jūnijā bija Purvciemā, Pļavniekos un Āgenskalnā, savukārt vismazākais – Bolderājā un Vecmīlgrāvī. Skatoties piedāvājumu skaitu proporcionāli mikrorajonu lielumam (pēc iedzīvotāju skaita), lielākais piedāvājums novērots Mežciemā un Zolitūdē. Turpretī Bolderājā, Vecmīlgrāvī un Ķengaragā piedāvājuma skaits proporcionāli iedzīvotāju skaitam bija vismazākais.

Jūnijā lielākajā daļā mikrorajonu piedāvājumu skaits palielinājās. Mikrorajoni, kur jūnijā novērots vislielākais piedāvājuma pieaugums, bija Bolderājā (+18,9%) un Zolitūdē (+16,5%). Savukārt būtiskākais dzīvokļu piedāvājuma samazinājums jūnijā novērots Imantā (-10%).

Pārskatā arī norādīts, ka šā gada jūnijā sērijveida dzīvokļu tirgū cenas nedaudz pieauga lielākajā daļā Rīgas mikrorajonu. Papildu tam vairākos mikrorajonos – Juglā, Mežciemā, Vecmīlgrāvī, Bolderājā – viena kvadrātmetra vidējā cena jūnijā samazinājās. Purvciemā un Zolitūdē sērijveida dzīvokļu cenas saglabājās nemainīgas. Lielākais dzīvokļu cenu pieaugums novērots Imantā (+1%) un Pļavniekos (+0,8%), savukārt lielākā cenu lejupslīde konstatēta Juglā (-0,5%).

Augstākās sērijveida dzīvokļu cenas 2015.gada jūnijā saglabājās Teikā, kur viena kvadrātmetra vidējā cena sasniedza 786 eiro par kvadrātmetru. Savukārt zemākā viena kvadrātmetra vidējā cena nemainīgi saglabājās Bolderājā – jūnijā tā bija 465 eiro par kvadrātmetru.

Šā gada jūnijā visdārgākie dzīvokļi saglabājās 119.sērijas un 104.sērijas mājās, kur cenas divistabu dzīvokļiem apmierinošā stāvoklī svārstījās no 39 tūkstošiem līdz 44 tūkstošiem eiro atkarībā no atrašanās vietas. Savukārt lētākās bija lietuviešu projekta mājas, kur cenas divistabu dzīvokļiem svārstījās no 21 tūkstoša līdz 31 tūkstotim eiro, un Hruščova laika mājas, kuru cenu diapazons divistabu dzīvokļiem bija no 19 tūkstošiem līdz 32 tūkstošiem eiro atkarībā no mikrorajona.

Latvijas “Arco Real Estate” ir viens no Igaunijas “Arco Vara Holding” meitasuzņēmumiem.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.