“Rīgas miesnieks” apgrozījums pērn pieaudzis minimāli

Latvijas gaļas pārstrādes uzņēmums “HKScan Latvia” (iepriekš “Rīgas miesnieks”) pērn strādāja ar 37,074 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 1% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt uzņēmuma peļņa bija 129,4 tūkstoši eiro, kas ir vairākas reizes mazāk nekā gadu iepriekš, liecina datubāzē “Lursoft” publicētais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā teikts, ka “HKScan Latvia” apgrozījuma īpatsvars sadalījumā pa tirgiem pērn saglabājās iepriekšējā gada līmenī.

Vienlaikus uzņēmuma vadība norāda, ka kompānija joprojām saglabā un palielina savas līdera pozīcijas gaļas nozarē, saskaņā ar aprēķiniem aizņemot apmēram 30% no kopējā gatavo gaļas produktu tirgus Latvijā. Pēc kompānijas rīcībā esošās informācijas – Latvijā nepieaug gatavo produktu patēriņš un tirgus, tomēr 2014.gadā pieauga “HKScan Latvia” pārdošanas apmēri šajā segmentā.

Tāpat uzņēmuma vadība atzīmēja, ka pērn uzņēmums nostiprināja savas pozīcijas vārīto desu un cīsiņu grupās, kūpināto desu un kūpinātas gaļas, kā arī cepamdesu grupās. “Pieaugumu nodrošināja gan jaunu produktu veiksmīga ieviešana tirgū, gan mārketinga atbalsts, gan realizētā cenu politika klientiem,” norāda uzņēmuma vadība.

Pērn “HKScan Latvia” turpināja ilgtermiņa aktivitātes produktu portfeļa attīstībā un zīmolu nostiprināšanā.

Uzņēmuma vadības ziņojumā arī teikts, ka gaļas nozarei kopumā, tostarp “HKScan Latvia” pērn Latvijā nācās piedzīvot vairākus izaicinājumus. Vieni no nozīmīgākajiem izaicinājumiem bija Āfrikas cūku mēra izplatība, kā arī Krievijas embargo, kas īpaši veicināja cūkgaļas cenas strauju samazināšanos gada nogalē.

2014.gadā uzņēmums apguva investīcijas 211,4 tūkstošu eiro apmērā, kas pārsvarā tika ieguldītas kompānijas ražošanas un loģistikas procesa attīstībā, kā arī jaunu programmnodrošinājumu ieviešanā.

2015.gadā “HKScan Latvia” plāno turpināt iesāktās darbības, uzlabojot vadības un kontroles sistēmu, attīstot iekšējo sadarbību grupas uzņēmumu līmenī, kā arī kontrolējot fiksētās izmaksas un to atbilstību ieņēmumiem, veicinot visas kompānijas darbības efektivitātes līmeņa paaugstināšanos. Tāpat uzņēmums plāno regulāri pārskatīt produkta portfeli pa produktu grupām un zīmoliem, ņemot vērā tirgus attīstības tendences un veidojot peļņu nesošu produktu portfeli.

“Uzskatām, ka ražošanas, pārdošanas un loģistikas procesu efektivitātes uzlabošana, mārketinga stratēģija un izmaksu optimizācija ļaus sabiedrībai saglabāt konkurētspēju, ieņemt būtisku vietu Latvijas ražošanas un vairumtirdzniecības sabiedrību vidū turpināt būt tirgus līderim gaļas nozarē,” teikts vadības ziņojumā.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka “HKScan Latvia” apgrozījums 2013.gadā bija 36,739 miljoni eiro, savukārt peļņa bija 826,8 tūkstoši eiro.

“Rīgas miesnieks” ir dibināts 1922.gadā, un kopš 1998.gada kompānija ietilpst “HKScan” grupā. “HKScan” ir viena no lielākajām pārtikas produktu ražošanas kompānijām Ziemeļvalstīs un ietver gaļas pārstrādes uzņēmumus Somijā, Zviedrijā, Dānijā, Polijā un Baltijas valstīs.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.