“Rīgas nami” pērn strādājuši ar zaudējumiem

Rīgas pašvaldības uzņēmums “Rīgas nami” pērn strādāja ar 4,853 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 14,3% vairāk nekā 2013.gadā, un cieta 461,6 tūkstošu eiro zaudējumus pretēji peļņai pirms gada, liecina datubāzē “Lursoft” publiskotais uzņēmuma finanšu pārskats.

Uzņēmuma vadības ziņojumā sacīts, ka pērn “Rīgas nami” veica struktūras organizatoriskās izmaiņas, lai efektīvāk izmantotu resursus un uzlabotu darbības procesus un īpašumu pārvaldīšanas pakalpojumu kvalitāti, tajā skaitā, nododot ārpakalpojumu sniedzējiem apsardzes, telpu un teritoriju uzkopšanas pakalpojumus, kā arī optimizējot remontdarbu izmaksas un paaugstinot ieņēmumus no speciālistu sniegtajiem pakalpojumiem telpu nomas apkalpošanā.

Pārskata gadā “Rīgas nami” pārdeva vienu īpašumu Aldaru ielā 8 par 21,7 tūkstošiem eiro.

Realizējot īpašumu attīstības funkciju, pērn “Rīgas nami” turpināja darbu pie Rīgas Kongresu nama rekonstrukcijas projekta, lai sadarbībā ekspertiem un jomas speciālistiem veiktu koncertzāles akustiskā nodrošinājuma modeļa analīzi un piemērotākā risinājuma izvēli, kā arī nodrošināja nekustamā īpašuma renovāciju Amatu ielā 4, Rīgā par summu 104, 4 tūkstoši eiro. Tāpat “Rīgas nami” nodrošināja elektroapgādes iekšējo un ārējo tīklu izbūvi Brīvības ielā 49/53 par summu 169,1 tūkstotis eiro.

Uzņēmuma vadība arī norāda, ka “Rīgas namu” pamatdarbība ir saistīta ar īpašumu pārvaldīšanu un apsaimniekošanu – uzņēmums ilgtermiņa nomā telpas un zemes gabalus, pārvaldot un apsaimniekojot 80 nekustamos īpašumus, no kuriem 42 ir “Rīgas namu” īpašumā esoši objekti un 38 pārvaldīšanā.

2013.gadā “Rīgas nami” strādāja ar 4,246 miljonu eiro apgrozījumu un guva 289,9 tūkstošu eiro peļņu.

“Rīgas nami” galvenie darbības virzieni ir īpašumu attīstīšana, pārvaldīšana un apsaimniekošanas, kā arī kultūras pasākumu nodrošināšana Melngalvju Namā, kino “Splendid Palace” un Rīgas Kongresu Namā. Uzņēmums ir reģistrēts 1993.gadā un tā īpašnieks ir Rīgas pilsētas pašvaldība, liecina “Lursoft” informācija.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.