“Rīgas ūdens” pērn strādājis ar peļņu

Rīgas pašvaldības ūdensapgādes uzņēmums “Rīgas ūdens” pagājušajā gadā strādāja ar 42,704 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 11,4% vairāk nekā 2013.gadā, un guva 3,24 miljonu eiro peļņu pretstatā zaudējumiem gadu iepriekš, liecina datubāzē “Lursoft” pieejamais kompānijas finanšu pārskats.

“Rīgas ūdens” finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka 2014.gadā, salīdzinot ar gadu iepriekš, pilsētas tīklā novadītā ūdens daudzums samazinājies par 4,6% – ūdens padeve pilsētai bija 40,426 miljonu kubikmetru apmērā, no kuriem 47,5% iegūti no pazemes ūdensgūtves un 52,5% no virszemes ūdensgūtves.

Ūdensapgādes pakalpojumu realizācijas apmērs pērn bija 34,883 miljoni kubikmetru, kas ir par 1,4% mazāk nekā gadu iepriekš. “No kopējā ūdensapgādes pakalpojumu apmēra 76,1% veido tieši dzīvojamā fonda klientu patēriņš. Lai gan ūdens daudzuma realizācijas apmēra samazinājumu lielā mērā nosaka demogrāfisko tendenču izraisīts iedzīvotāju skaita samazinājums, tomēr 2014.gadā straujāk samazinājies nedzīvojāmā fonda klientu patēriņš – par 6,2%, salīdzinot ar 2013.gadu,” norāda kompānijas vadība.

Savukārt “Rīgas ūdens” kanalizācijas pakalpojumu realizācijas apmērs pērn samazinājās par 0,25% un bija 37,117 miljoni kubikmetru, tostarp 70,9% no kopējā kanalizācijas pakalpojumu realizācijas apmēra veidoja dzīvojamā fonda klientu patēriņš.

Vadības ziņojumā arī sacīts, ka pērn maijā Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas padome apstiprināja jaunus, augstākus “Rīgas ūdens” ūdenssaimniecības pakalpojumu tarifus. Neskatoties uz sniegto pakalpojumu apmēra samazinājumu, tarifu palielinājuma dēļ kompānijas apgrozījums 2014.gadā pieauga.

Tāpat “Rīgas ūdens” vadība norāda, ka pērn spēkā stājušies grozījumi Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumā, kas paredz iespēju daudzdzīvokļu dzīvojamo māju īpašniekiem veikt norēķinus par mājai sniegtajiem ūdenssaimniecības pakalpojumiem bez pārvaldnieka starpniecības, samaksu veicot tieši pakalpojuma sniedzējam, var ietekmēt “Rīgas ūdens” turpmāko darbību – uzņēmumam no 2015.gada 1.oktobra jānodrošina tiešie maksājumi par pakalpojumiem.

2013.gadā “Rīgas ūdens” strādāja ar 38,32 miljonu eiro apgrozījumu cieta 75,3 tūkstošu eiro zaudējumus.

“Rīgas ūdens” uzdevums ir dzeramā ūdens piegāde Rīgas iedzīvotājiem, uzņēmumiem, iestādēm un organizācijām, kā arī to radīto notekūdeņu attīrīšana. Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Rīgas dome.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.