“Saulkalne S” apgrozījums un peļņa pērn sarūk

Minerālmateriālu ražošanas uzņēmums “Saulkalne S” pagājušajā gadā strādāja ar 6,187 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu, kas ir par 12,6% mazāk nekā 2013.gadā, un 851,1 tūkstoša eiro peļņu, kas ir kritums par 7,3%, liecina datubāzē “Lursoft” pieejamais kompānijas finanšu pārskats.

Savukārt pašas “Saulkalne S” apgrozījums 2014.gadā bija 5,089 miljoni eiro, kas ir par 1,4% mazāk nekā gadu iepriekš, bet uzņēmuma peļņa pieauga par 80% – līdz 1,306 miljoniem eiro.

Koncerna finanšu pārskata vadības ziņojumā teikts, ka apgrozījuma samazināšanos pagājušajā gadā galvenokārt ietekmēja celtniecības un ceļu būves nozares tirgus tendences, kā arī konkurence dolomīta ieguves un šķembu pārstrādes jomā.

“Saulkalnes S” vadība arī atzīmē, ka nākamajos gados plānots turpināt pilnveidot ražošanas tehnoloģijas, uzlabot servisu un paplašināt produktu klāstu. “Tuvāko gadu laikā paredzēts paplašināt ražotās produkcijas noietu, daudz aktīvāk apgūstot Baltijas un Eiropas Savienības tirgus, kā arī piedāvāt jaunus produktus vietējā tirgū, aizstājot importētos materiālus,” atzīmē uzņēmuma vadība.

Pēc vadības ziņojumā minētā, “Saulkalnes S” grupas uzņēmumu attīstību plānots balstīt uz produkcijas kvalitātes uzlabošanu un sortimenta palielināšanu. Tapat plānots nodot ekspluatācijā jaunu minerālmateriālu ražošanas līniju augstas precizitātes granulācijas materiālu ražošanai un iepakotās produkcijas apmēra palielināšanai.

Pēc “Saulkalnes S” vadības paustā, lai veicinātu kompānijas izaugsmi un paplašināšanos, plānots pētīt sadarbības iespējas ar investoriem no citām Eiropas Savienības dalībvalstīm, kā arī ārpus tām.

2013.gadā “Saulkalne S” strādāja ar 7,08 miljonu eiro konsolidēto apgrozījumu un guva 918 tūkstošu eiro peļņu. Savukārt “Saulkalne S” apgrozījums 2013.gadā bija 5,163 miljoni eiro un peļņa – 725,9 tūkstoši eiro.

“Saulkalne S” grupas saražotie materiāli tiek izmantoti dažādām nozarēm, piemēram, ceļu būvei, sauso būvniecības maisījumu ražošanai, būvniecībā, metalurģijā, metālapstrādē, lauksaimniecībā (augsnes kaļķošanai un kūdras substrātiem) un arī kā sastāvdaļa lopbarībā. “Saulkalne S” pieder septiņām privātpersonām, liecina datubāzes “Lursoft” informācija. “Saulkalne S” grupā ietilpst arī uzņēmums “Salenieku dolomīts”.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.