“Šiauliu bankas” plāno iegādāties “Finasta”

Lietuvas “Šiauliu bankas” plāno iegādāties “Finasta” banku biznesu.

Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas (ERAB) un vietējo investoru kontrolētā Lietuvas banka “Šiauliu bankas” parakstījusi nodomu vēstuli par bankas grupas “Finasta” bankas biznesa iegādi no investīciju kompānijas “Invalda LT”.

Plānots, ka “Šiauliu bankas” emitēs jaunas akcijas, lai samaksātu “Invalda LT” par “Finasta” bankas biznesu, kompānija par sestdien parakstīto nodomu vēstuli pirmdien informēja Viļņas biržu.

Darījuma vērtība tiks paziņota pēc tam, kad puses parakstīs saistošu vienošanos, kas gaidāma līdz 15.aprīlim. Darījumam būs jāsaņem Lietuvas centrālās bankas un citu atbildīgo institūciju apstiprinājums.

Pēc darījuma pabeigšanas, “Invalda LT” kļūs par “Šiauliu bankas” akcionāru un joprojām kontrolēs 100% akciju pensiju un investīciju pārvaldības kompānijā “Finasta Asset Management”.

“Mēs koncentrējamies uz savu galveno aktīvu pārvaldības biznesu. Ir vajadzīgs mērogs, lai konkurētu klasiskajā banku biznesā, un šis darījums sniegs tādu mērogu,”  norādīja “Invalda LT” prezidents Darjus Šulnis.

“Invalda LT” pērn decembrī no bankrotējušās komercbankas “Snoras” iegādājās Lietuvas investīciju banku “Finasta” un tās meitsabiedrības.

Grupa “Finasta” ietver banku “Finasta”, brokeru firmu ” Finasta”, kā arī aktīvu pārvaldības kompāniju “Finasta Asset Management”, kas darbojas Lietuvā un Latvijā. “Invalda LT” darījumu slēdza konsorcijā ar bijušo Lietuvas “SEB bankas” un “Šiauliu bankas” vadītāju Audri Žugždu un citi profesionāliem baņķieriem. Lietuvas investīciju grupa bija pēdējā no trim pieteikumu iesniedzējiem, kas saņēma Lietuvas centrālās bankas atļauju iegādāties “Finasta”.

Finasta” darbojas arī Latvijā.

Gan “Šiauliu bankas”, gan “Invalda LT” akcijas kotē Viļņas biržā.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.