“Sidrabe” apgrozījums un peļņa pērn sarūk

Augsto tehnoloģiju ražotāja “Sidrabe” koncerns pērn strādāja ar 4,794 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 49,4% mazāk nekā 2013.gadā, savukārt tā peļņa saruka par 10,6% – līdz 715,1 tūkstotim eiro, liecina “Lursoft” datubāzē pieejamais uzņēmuma finanšu pārskats.

Vienlaikus “Sidrabes” apgrozījums 2014.gadā saruka par 49,5% un bija 4,757 miljoni eiro, bet uzņēmuma peļņa bija 712,5 tūkstoši eiro, kas ir par 9,4% mazāk nekā 2013.gadā.

Koncerna vadības ziņojumā teikts, ka pērn tas veiksmīgi strādāja pie jauniem vakuuma iekārtu izstrādes un izgatavošanas projektiem perspektīvās enerģijas kontroles materiālu nozarēs un jaunu vakuuma tehnoloģisko procesu izstrādes projektiem kopā ar sadarbības partneriem un pasūtītājiem no Eiropas, ASV, Japānas, Latvijas un citām pasaules valstīm.

Kompānijā norāda, ka 2014.gadā “Sidrabe” koncerns attīstīja vakuuma pārklājumu tehnoloģiju pētniecības projektus sadarbībā ar zinātniskajām iestādēm atbilstoši Eiropas Savienības atbalsta programmai “Kompetences centri”. “Koncerns strādāja pie nekustamā īpašuma apkārtējās vides uzlabošanas un nekustamā īpašuma telpu sakārtošanas, kā arī izvērtēja tirgus pieprasījumu un iespējas attiecībā uz iznomājamo platību,” atzīmē koncernā.

Savukārt šogad koncerns plāno tālāk attīstīt sadarbību ar pasūtītājiem jaunu iekārtu izstrādē jaunāko tehnoloģiju komercializēšanai enerģijas kontroles un uzglabāšanas materiālu, medicīnas, elektronikas un citās pielietojuma nozarēs. Tāpat plānots turpināt sadarbību ar pētniecības institūtiem un sadarbības partneriem jaunu produktu un tehnoloģisko procesu izstrādē perspektīvās vakuuma tehnoloģiju pielietojuma jomā, kā arī turpināt darbu pie nekustamā īpašuma apsaimniekošanas, lai piedāvātu nomas tirgū pieprasījumam atbilstošu nekustamo īpašumu.

“Sidrabes” vadības ziņojumā sacīts, ka plānotais koncerna apgrozījums 2015.gadā varētu sasniegt 5,2 miljonus eiro.

2013.gadā koncerns strādāja ar 9,466 miljonu eiro apgrozījumu un 799,8 tūkstošu eiro peļņu, savukārt “Sidrabes” apgrozījums bija 9,41 miljons eiro un peļņa – 786,1 tūkstotis eiro.

“Sidrabe” dibināts 1991.gadā, un tās pamatkapitāls ir 812 tūkstoši latu (1,155 miljoni eiro). Pēc “Lursoft” datiem, “Sidrabes” lielākais īpašnieks ir Gērnsijā reģistrēta kompānija “Bayla Investments Limited”. Uzņēmums gan ir akciju sabiedrība, tādēļ tam Uzņēmumu reģistram nav jāsniedz ziņas par īpašniekiem, un šī informācija var neatbilst patiesībai.

BNS

Piedalīties diskusijā par šo rakstu:

Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.