Sīkdatnes

Apmeklējot kādu no mūsu tīmekļa vietnēm, mēs Jums varam nosūtīt sīkdatni. Sīkdatne ir neliels fails, kas tiek uzstādīts Jūsu datorā vai citā ierīcē.

 1. Svarīgākās sīkdatnes
  Šīs sīkdatnes ir ārkārtīgi svarīgas, lai nodrošinātu mūsu tīmekļa vietņu darbību. Neizmantojot sīkdatnes, atsevišķas mūsu tīmekļa vietņu daļas var nedarboties.
 2. Analītiskās veiktspējas sīkdatnes
  Šī tipa sīkdatnes tiek izmantotas tīmekļa vietnes veiktspējas uzraudzībai, kā arī, lai analizētu to, kā lietotāji tīmekļa vietni izmanto. Šīs sīkdatnes sniedz mums informāciju, kas tiek izmantota lietotājiem piedāvāto produktu uzlabošanai un to vietnes daļu identificēšanai, kurās radušās problēmas.
 3. Funkcionālās sīkdatnes
  Funkcionālās sīkdatnes tiek izmantotas, lai iegaumētu Jūsu intereses mūsu tīmekļa vietnes ietvaros.
 4. Uzvedības reklāmas sīkdatnes/trešo pušu sīkdatnes
  Mēs un mūsu reklāmdevēji/sponsori var izmantot sīkdatnes, lai izvietotu Jums pielāgotu reklāmu, kas pēc mūsu ieskatiem ir Jums saistoša.
  Tiešsaistes uzvedības reklāma ir veids kā tīmekļa vietnēs izmantot reklāmas, tās pielāgojot Jūsu interesēm. Tas tiek īstenots sagrupējot kopīgas intereses, balstoties uz jūsu iepriekšējo tīmekļa vietņu apmeklēšanas statistiku. Šādi reklāma, kuru redzat vietnes apmeklējuma laikā, ir pielāgota šādām Jūsu interesēm.
  Uzvedības reklāma ir balstīta uz jūsu tīmekļa pārlūkošanas darbībām zināmā laika periodā, tādējādi, pēc tam, kad esat meklējis kaut ko meklējis kādā no meklētājiem (piem., Google) vai kad būsiet apmeklējis konkrētu vietni, Jums šādi piedāvātā reklāma var tikt mainīta. Piemēram, Jūs vēlaties iegādāties velosipēdu un šajā nolūkā esat izlasījis virkni dažādu rakstu par velosipēdiem dažādās tīmekļa vietnēs. Ja velosipēdu ražotājs ir iekļauts reklāmas tīklā, šāds ražotājs var uzskatīt, ka Jūs vēlaties iegādāties velosipēdu un tādējādi Jūs kādā no sev izvietotajām reklāmām redzēsiet reklāmu ar šī ražotāja piedāvāto velosipēdu. Iespējams, ka lasot šos rakstus, Jūs tādu pašu reklāmu redzēsiet arī kādā citā vietnē. Mums nav iespējams to kontrolēt, nedz arī mums ir piekļuve jebkurām sīkdatnēm, kuras Jūsu datorā ir uzstādījuši šādi trešo pušu reklāmdevēji vai sponsori.

Kā mēs kontrolējam sīkdatņu lietojamību

Jums nav pienākums pieņemt nevienu no šīm sīkdatnēm, kā arī Jums ir tiesības iestatīt savu pārlūku tā,  lai tas sīkdatnes nepieņemtu. Jūsu tīmekļa lietošanai izmantotais pārlūks ļauj ne tikai aplūkot sīkdatnes, kuras ir tikušas uzstādītas, bet arī kontrolēt to lietojumu.

Jūs varat tās vai nu atļaut lietot, dzēst kādu no tām vai arī dzēst visas pilnībā. Tāpat Jūs varat likt savam pārlūkam nepieņemt sīkdatnes pilnībā. Izvēloties šo iespēju, Jums jāsaprot, ka daudz Jūsu citkārt lietotās vietnes var nedarboties kā iepriekš vai arī nedarboties vispār. Jums ir iespējams savu pārlūku iestatīt tā, lai tas sīkdatnes nepieņemtu vai arī lūgt Jūsu piekrišanu, ik reizi, kad tiek izdarīts mēģinājums Jūsu ierīcē sīkdatni uzstādīt. Šādi Jūs varat kontrolēt, kas tiek uzstādīts jūsu iekārtā, lai gan šādi palēnināsies Jūsu tīmekļa lietojuma ātrums.

Tāpat pieejami dažādi kontroles līmeņi. Jums ir iespējams liegt tikai trešo pušu sīkdatņu izmantošanas, tādējādi Jūsu lietojuma informācija netiks izmantota uzvedības reklāmas vajadzībām un Jums pat ir iespējams bloķēt atsevišķus uzņēmumus, kuri Jūsu vietnē vēlas uzstādīt sīkdatnes, tā vietā, lai iestatītu visus uzņēmumus.

Lai pārvaldītu sīkdatnes, izvēlieties pārlūku no zemāk redzamā sarakstu:

 1. Internet Explorer (http://support.microsoft.com/kb/196955)
 2. Chrome (https://support.google.com/chrome/answer/95647)
 3. Safari (http://www.apple.com/support/?path=Safari/5.0/en/9277.html)
 4. Firefox (http://support.mozilla.org/en-US/kb/enable-and-disable-cookies-website-preferences?redirectlocale=en-US&redirectslug=Enabling+and+disabling+cookies)
 5. Opera (http://www.opera.com/help/tutorials/security/privacy/)
Copyright © 2016 LKJA, visas tiesības paturētas.